Naši řemeslníci Přidejte se k nám

Instalatéři Praha

Poptat službu

Typické práce služby Instalatéři Praha

 • Instalace vodovodní baterie                                Zapojení pračky
 • Výměna kartuše vodovodní baterie                    Zapojení myčky
 • Čištění odpadu/čištění kanalizace                      Oprava protékajícího kohoutku
 • Vyhledání úniku vody z vodovodního potrubí    Oprava kapající vodovodní baterie
 • Vyhledání úniku vody z topení                             Výměna sprchového koutu
 • Vyhledání úniku kapalin                                        Servis sprchového koutu
 • Rozvody vody

 Instalatéři Praha Instalatéři Praha Instalatéri Praha

Vyřešíme Vaše problémy s vodou, topením, plynem, kanalizací i odpady. Naši instalatéři si poradí s nefunkčním splachováním, s rozvody a opravami vody nebo s čištěním odpadů. Provádíme také vyhledání úniku vody ve vodovodech nebo topení. Nevíte-li si rady, povolejte Ferdu.


Nejběžnější práce instalatéra a způsoby řešení závad

 • Jedny z nejčastějších prací instalatéra jsou oprava kapající baterie, protékající hadička přívodu, kapající přívodní ventil nebo protékání u kohoutku.

Kapající/protékající kuchyňská nebo koupelnová baterie

 • Protékání nebo kapání baterie může mít více míst původu, příčinou může být vadná kartuše baterie (keramická vložka, která řídí tok vody a na ní se nasazuje madlo), poškozené samotné tělo baterie (prasklé rameno nebo některá část těla vodovodní baterie), případně , pokud vlastníte kohoutkovou vodovodní baterii poškozený/opotřebovaný ventil (kuželka).
 • Poškozenou kartuši poznáme tak, že voda uniká z míst, kde je madlo/páka, která je nasazena na kartuši, je vhodné nejprve vypnout přívod vody do vodovodní baterie, důkladně baterii otřít do sucha, abychom poznali kde přesně voda uniká, pak přívod vody zapnout a sledovat v jakých místech uniká. U prasklého těla baterie máme jedinou možnost a to je výměna.
 • Pokud nám teče kohoutková baterie v místě, kde jsou kohoutky, pak kohoutek vyšroubujeme, následně vyšroubujeme ventil (kuželku) a vyměníme přítlačné těsnění. Pokud toto nepomůže v odstranění závady, může být opotřebované tzv. sedlo, na které  dosedá těsnění. Za takových okolností můžete sedlo jemně  přefrézovat aby vznikla dokonale rovná plocha, nebo celou kohoutkovou baterii vyměnit.

Poškozený přívodní ventil

 • Pokud zjistíte, že máte poškozený/protékající přívodní ventil, tzv. roháček, je u některých ventilů možné vyměnit těsnění, které může být příčinou nefunkčnosti, ve většině případů ale běžný roháček není možné rozebrat, pak zbývá možnost zakoupit nový roháček.

Poškozená přívodní hadička k vodovodní baterii

 • Na trhu jsou k mání většinou dva druhy vodovodních hadiček k bateriím, a to plastové nebo gumové s kovovým povrchovým opletením, které jsou o něco dražší, jsou ale pružnější a odolnější, většina závad tedy vzniká u hadiček plastových.
 • Jestliže voda neuniká v prostoru nad dřezem, tj. někde na vodovodní baterii, ale uniká pod dřezem, zkuste nejprve utáhnout všechny spoje, pokud závada přetrvává a zjistíte, že únik může být u některého konkrétního spoje (hadička-roháček nebo hadička-baterie), zkuste vyměnit těsnění mezi těmito díly.

Ukázka výměny kartuše vodovodní baterie. 

Druhy vodovodních baterií:

Instalatérské práceInstalatérské práceInstalatérské práceInstalatérské práce


Instalatéři Praha – specialisté na každý problém

Naši instalatéři se zabývají vnitřní i vnější instalací vodovodních, plynovodních, topných a kanalizačních systémů a jejich opravou. Zajistí montáž a údržbu sítí pro distribuci vody, plynu a tepla. Montují a opravují regulační a měřicí techniku, topidla na naftu, plyn a tuhá paliva a podle předepsaných norem kontrolujeme těsnost a tlak.

Pomůžeme Vám v případě havarijní situace, nebo pokud máte naplánovány práce instalatérského rázu.


Komunita Ferda to jsou profesionální instalatéři, kteří se opravami zabývají dlouhá léta a své řemeslo mají rádi, proto se můžete s důvěrou obrátit na Ferdu a můžete si být jisti, že svou práci odvedou precizně a Vy budete bez starostí a nadmíru spokojeni.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!

Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

Doporučuji na 100%! Super jednání, velká ochota, perfektně odvedená práce. Pán z Ferdy byl opravdový profesionál. A co mě velice mile překvapilo a nebývá samozřejmostí: vše po sobě perfektně uklidil.

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce