O nás Přidejte se k nám

Dřevěné terasy

Poptat službu

Typické práce služby Dřevěné terasy Praha

 • Stavba dřevěné terasy z jehličnatých dřevin
 • Stavba dřevěné terasy z exotických dřevin

dřevěné terasy Praha dřevostavby Podlaháři

Dřevěné terasy jsou ideálním propojením mezi obytným prostorem a zahradou. 

Pokud chcete mít z Vašeho domu komfortní přístup na zahradu, pak je dřevěná terasa volbou právě pro Vás. 

Poradíme Vám s vhodným materiálem i s vhodným technickým řešením.


Jaké dřevo vybrat a použít pro stavbu dřevěné terasy

GARAPA

 • Tato dřevina je velmi oblíbená a často pro dřevěné terasy používaná. Barva je zlatá až zlato-žlutá s různorodými odstíny. Má lepší vlastnosti než Massaranduba a vyznačuje se dobrou stabilitou, pevností a trvanlivostí. Jde o jednu z mála exotických dřevin, která na slunci netmavne a zůstává krémově nažloutlá. Neuvolňuje žádný pigment a počáteční vyplavování barviva se projevuje ve velmi malé míře.

MERBAU

 • Tato dřevina je trvanlivá a má vysokou stabilitu. Merbau je nejstabilnější exotická dřevina, jež má vysokou tvrdost, pevnost, ohebnost a pružnost. Barva je tmavě hnědá. Charakteristickým znakem Merbau jsou zlatavé proužky (krystaly síry) v kresbě dřeviny. Celkem existuje 9 druhů dřeviny zvané Merbau. Na trhu se nejčastěji setkáme s druhy Intsia palembanica a Intsia binga.

BANGKIRAI

 • Jedná se o dřevo z Indonésie, kterého existuje velké množství druhů. Nejčastěji se na trhu můžeme setkat s poddruhy Yellow Balau a Selangan Batu. Minimální hustota Bangkirai při 15% vlhkosti by měla dosahovat 850 kg/m³. Barva je světle až středně hnědá, místy žlutavá, časem dřevo mění barvu do šedo-stříbrné.

MASSARANDUBA

 • Jde o velmi těžké a tvrdé dřevo s vysokou pevností, což ho předurčuje pro stavbu venkovní dřevěné terasy. Massaranduba dosahuje 1. třídy trvanlivosti a jeho hustota je 1200 kg/m³. Barva je červenohnědá, postupem času ztmavne až do černé. Tato dřevina není kvůli vcelku vysoké míře sesychavosti vhodná pro použití na obklad.

IPE

 • Jedná se o brazilský ořech, jehož dřevo je velmi kvalitní, má vysokou životnost a je skutečně krásné. Ipe má nízké nároky na údržbu, a proto je velmi oblíbené pro použití jako venkovního obkladu nebo pro venkovní dřevěné terasy. Toto dřevo je výjimečně tvrdé, husté a velmi těžké. Barva je olivově hnědá až načernalá, občasně se zabarvením do červena nebo oranžova.

KEMPAS

 • Tato dřevina pochází z tvrdých listnatých stromů a je cenově dostupná. Dřevo je konzistentní a jeho barva je oranžovo-červená až červeno-hnědá s jemnými žlutými až světle bílými tóny. Kempas časem ztmavne až do červeno-hnědého odstínu. Jde o výrazně husté, tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo, jehož životnost je 20 let.

TEAK

 • Jde o tvrdé a středně těžké dřevo, jež obsahuje vysoký obsah olejnatých pryskyřic. Má téměř všechny vlastnosti, které lze od dobrého dřeva požadovat. Je trvanlivé, málo sesychá a nebobtná, má vysokou odolnost proti výkyvům vlhkosti a vysokou pevnost. Je odolné vůči povětrnostním vlivům, má dlouhodobě vybudovanou silnou obranu vůči změnám klimatu a proto mu nevadí sníh, led, slunce, déšť, vlhkost vzduchu nebo změna teplot. Jeho barva je zlatavě hnědá, občas se se zelenavým nádechem, v exteriéru oxiduje až do šedostříbrné barvy.

SIBIŘSKÝ MODŘÍN

 • Toto dřevo je vynikající alternativou k exotickým dřevinám. Je vyrobeno ze 100% dřeva a jedná se o jednu z nejlevnějších dřevin vhodných pro stavbu venkovní dřevěné terasy. Sibiřský modřín roste ve specifických severských podmínkách, díky nimž toto dřevo získává pevnou texturu a vysokou hustotou. Také má vysokou tvrdost a díky vysokému obsahu pryskyřice se jedná o nejodolnější dřevinu z jehličnatých stromů. Jeho životnost je 15 let.

TEPELNĚ UPRAVENÉ DŘEVO

 • Tepelně modifikované dřevo je novým druhem materiálu, u kterého se tepelnou a vlhkostní úpravou mění vlastnosti dřeva, zlepšuje jeho trvanlivost i další fyzikální a vlastnosti. Po tomto patentovaném procesu již dřevo dále nepřijímá žádnou vlhkost.  Má zvýšenou odolnost vůči hnilobě a povětrnostním vlivům. Má vysokou životnost a nebobtná. Po tepelné úpravě má povrch hnědou barvu.

Kromě stavby dřevěných teras zajišťujeme také stavbu pergol, stavbu srubů nebo stavbu zahradních domků.

Řemeslníci komunity FERDA využívají svých dlouholetých zkušeností nejen se stavbou dřevěných teras k realizaci nových zakázek.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!

Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

- naprostá spokojenost , pan malíř je šikovný a precizní , vymalování pokoje bylo výborné a cena také dobrá

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce