Stavba dřevěného zahradního domku

Stavba plechového zahradního domku

Montáž zakoupeného zahradního domku

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

 

Stavba zahradního domku Praha

Chcete si na své zahradě postavit zahradní domek určený pro obývání nebo třeba zahradní domek na nářadí? Neváhejte a obraťte se na naše řemeslníky. Stavba zahradního domku je činnost, se kterou máme dlouhodobé zkušenosti. Rádi Vám poradíme i s výběrem vhodného typu domku a s dalším řešením při plánování.

Postup stavby zahradního domku

Nejdříve je potřeba s rozmyslem zvolit místo, na kterém by stavba zahradního domku měla být zahájena. Jako vhodný povrch může sloužit zhutnělé štěrkové podloží s odvodňovacím kanálkem, dlažba na pevném podkladu, zámková dlažba nebo litá betonová plocha

Základové hranoly by měly být zhotoveny z impregnovaných trámků. Samotné rozložení trámků by mělo být co možná nejpravidelnější, s roztečí maximálně 60 cm. Nejdříve se pokládají silnější obvodové trámy. Mezi ně se vkládají trámky podložní. Všechny trámky je nutné udržovat ve vodorovné poloze.

Před montáží je potřeba si srovnat dřevěný materiál podle typu. Stavba zahradního domku se Vám tak velmi urychlí. Jako první použijte pro stavbu obvodu prkna bočních stěn a následně prkna přední a zadní. V rozích je nutné sledovat pravý úhel. Obvodová prkna se usazují za pomoci gumového kladiva a montážního špalíčku.

Dveře a okna se osazují při postupném výškovém narůstání domku. Před usazením štítové části domku a střešních trámů je nutné zajistit dveře, aby se při pohyb při stavbě neponičily.

Přední a zadní stěna domku musí být zakončena výřezy pro nosníky střešní konstrukce. Pokud byla v rozích udržena pravoúhlost, pak se nosníky snadno nasunou do připravených výřezů.

Střešní palubky je vhodné začít skládat zepředu. Systémem pero-drážka vytvořte obě plochy spojené na štítě střechy. Palubky se na trámky upevní hřebíky. Pokud na konci nevyjdou obě strany ve stejné úrovni, pak došlo k tomu, že v průběhu natloukání palubek nebyly jednotlivé palubky sráženy všude stejně. V tom případě je nutné konec zaříznout.
Na střešní palubky se našroubují vruty z čela, vzadu i v bocích pak ozdobná prkna.

Na plochu střechy je potřeba rozvinout černou pískovanou lepenku a tu malými hřebíky připevnit ke střešním palubkám. Jednotlivé pásy je nutné překládat tak, aby po nich voda stékala.

Podlaha a střecha zahradního domku

U pokládání podlahových prken je třeba myslet na to, aby byl na obou stranách od stěn stejný odstup. První prkno by mělo být položeno asi 5 mm od boční stěny a stejně tak prkno poslední. Po dokončení se po obvodu instalují lišty astavba zahradního domku je téměř u konce.

Na plochu střechy je potřeba rozvinout černou pískovanou lepenku a tu malými hřebíky připevnit ke střešním palubkám. Jednotlivé pásy je nutné překládat tak, aby po nich voda stékala.

Nátěr zahradního domku

Na závěr je potřeba dokončenou stavbu ošetřit uvnitř i zvenku lazurovacím nátěrem. Pokud je na místě stavby zvýšená vlhkost, doporučujeme natřít podlahová prkna ještě před jejich instalací.

Co se týče dřevostaveb, provádíme stavbu pergol, stavbu srubů nebo stavbu dřevěných teras.

Řemeslníci komunity Ferda Praha mají dlouholeté zkušenosti nejen se stavbou všech typů dřevostaveb. Napište nám nebo zavolejte a my se o vše postaráme ať už se jedná o práce lakýrnickétesařské nebo například montáž sádrokartonu .

Nevíte si rady s jiným problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...