Stavba srubu z modřínu

Stavba srubu z borovice

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

 

Stavba srubu Praha

Zajistíme stavbu srubového skeletu i kompletní stavbu srubu dle Vašich přání. Naši odborníci na dřevěné stavby mají se stavbou srubů mnoholeté zkušenosti, a proto se na nás můžete obrátit s plnou důvěrou.

Stavba srubu je stavbou, na kterou se používají celé kmeny stromů. Srubová konstrukce se skládá ze stropních trámů, srubových stěn, sloupů a průvlaků. U krovu a střechy se postupuje stejně jako u zděných staveb.

Stavba srubu v praxi

Před samotnou stavbou se zpracuje výrobní plán, objedná potřebné množství výběrové kulatiny o daných rozměrech a průřezech a dovezená kulatina se při přejímce kontroluje a třídí dle velikostí.

Dřevo se zbaví kůry, brousí se a poté se impregnuje proti plísním a dřevokaznému hmyzu. Na určeném místě se vyměří přesný půdorys a následně se vybírají a navážejí jednotlivé kmeny, aby se mohly rozměřit a krátit a stavba srubu mohla začít. Postupně se vyřezávají podélné dvojité drážky kmenů ve tvaru písmene W a stěny se skládají do sebe.

Spodní skelet srubu vzniká až do výše stropních trámů.  Do stěn se vyřezávají hrubé stavební otvory pro okna a dveře a osazují se průvlaky a stropní trámy. Dále se značí místa, kde bude elektroinstalace (vypínače, zásuvky, světla, TV rozvod a pod.). Následně se frézují a vrtají prostupy pro elektrické rozvody, včetně otvorů pro instalační krabičky.

Do jednotlivých spojů se vkládá tepelná izolace. Po sestavení srubové konstrukce do výšky stropních trámů následuje dodávka střešní vazby. Krov je speciálně osazen na srubovou konstrukci a je zakončen vysoce difuzní folií a kontralatěmi. Pokračuje se montáží konstrukce štítů a vložením minerální izolace. Stavební otvory jsou zaříznuty na přesnou míru, dále se instaluje kluzný dilatační systém pro montáž oken a dveří a řežou se drážky pro kluzné napojení zděných příček.

Srubové stěny včetně stropních trámů, průvlaků i sloupů jsou kompletně přebroušeny do hladka a opět impregnovány. V průběhu všech stavebních prací se provádí průběžný úklid, na závěr je stavba srubu předána zákazníkovi včetně kompletních technologických dokumentů.

Stavba srubu není naší jedinou službou v oblasti dřevostaveb. Provádíme také stavbu pergolstavbu zahradních domků nebo stavbu dřevěných teras.

 

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VKPrint this pageEmail this to someone
Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...