Stavba srubu z modřínu

Stavba srubu z borovice

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Stavba srubu Praha

Zajistíme stavbu srubového skeletu i kompletní stavbu srubu dle Vašich přání. Naši odborníci na dřevěné stavby mají se stavbou srubů mnoholeté zkušenosti, a proto se na nás můžete obrátit s plnou důvěrou.

Stavba srubu je stavbou, na kterou se používají celé kmeny stromů. Srubová konstrukce se skládá ze stropních trámů, srubových stěn, sloupů a průvlaků. U krovu a střechy se postupuje stejně jako u zděných staveb.

Srub je dřevěná stavba vybudovaná z vodorovně kladených, v rozích pomocí dlabů překřížených trámů roubením. Sruby byly budovány v oblastech s větším množstvím především jehličnatých lesů, například ve východní a střední Evropě, ve Skandinávii atp. V oblastech s menším množstvím dřeva se ujala úspornější hrázděná konstrukce.

Technologie výstavby srubu

Vlastnosti prvků kanadské technologie

  • Nejčastější materiál: borovice, modřín, smrk
  • Průměr klád v mm: 280 – 500
  • Maximální sesedání mm: 70 – 100 (záleží na výšce stavby)
  • Délka vyzrávání srubu 12 – 18 měsíců

Charakteristika norské technologie

  • Nejčastější materiál: borovice, modřín
  • Průměr klád na výrobu prizem mm: 280 – 500
  • Tloušťka prizem pro sruby mm: 200, pro malé stavební jednotky, mm: 150
  • Maximální sesedání mm: 30 – 50
  • Délka vyzrávání srubu 7 – 8 měsíců

Stavba srubu v praxi

Před samotnou stavbou se zpracuje výrobní plán, objedná potřebné množství výběrové kulatiny o daných rozměrech a průřezech a dovezená kulatina se při přejímce kontroluje a třídí dle velikostí.

Dřevo se zbaví kůry, brousí se a poté se impregnuje proti plísním a dřevokaznému hmyzu. Na určeném místě se vyměří přesný půdorys a následně se vybírají a navážejí jednotlivé kmeny, aby se mohly rozměřit a krátit a stavba srubu mohla začít. Postupně se vyřezávají podélné dvojité drážky kmenů ve tvaru písmene W a stěny se skládají do sebe.

Spodní skelet srubu vzniká až do výše stropních trámů.  Do stěn se vyřezávají hrubé stavební otvory pro okna a dveře a osazují se průvlaky a stropní trámy. Dále se značí místa, kde bude elektroinstalace (vypínače, zásuvky, světla, TV rozvod a pod.). Následně se frézují a vrtají prostupy pro elektrické rozvody, včetně otvorů pro instalační krabičky.

Do jednotlivých spojů se vkládá tepelná izolace. Po sestavení srubové konstrukce do výšky stropních trámů následuje dodávka střešní vazby. Krov je speciálně osazen na srubovou konstrukci a je zakončen vysoce difuzní folií a kontralatěmi. Pokračuje se montáží konstrukce štítů a vložením minerální izolace. Stavební otvory jsou zaříznuty na přesnou míru, dále se instaluje kluzný dilatační systém pro montáž oken a dveří a řežou se drážky pro kluzné napojení zděných příček.

Srubové stěny včetně stropních trámů, průvlaků i sloupů jsou kompletně přebroušeny do hladka a opět impregnovány. V průběhu všech stavebních prací se provádí průběžný úklid, na závěr je stavba srubu předána zákazníkovi včetně kompletních technologických dokumentů.

Stavba srubu není naší jedinou službou v oblasti dřevostaveb. Provádíme také stavbu pergolstavbu zahradních domků nebo stavbu dřevěných teras.

Řemeslníci komunity Ferda Praha mají dlouholeté zkušenosti nejen se stavbou všech typů dřevostaveb. Napište nám nebo zavolejte a my se o vše postaráme ať už se jedná o práce lakýrnickétesařské nebo například montáž sádrokartonu .

Nevíte si rady s jiným problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...