Naši řemeslníci Přidejte se k nám

Renovace oken Praha

Poptat službu

Typické práce služby Renovace oken Praha

 • Renovace dřevěných špaletových oken
 • Renovace dřevěných eurooken
 • Renovace střešních oken
 • Natírání oken štětcem nebo válečkem
 • Oprava laku oken
 • Broušení oken
 • Tmelení oken
 • Lakování oken

Renovace oken Praha Renovace oken Renovace Praha

Mají Vaše okna loupající se nátěr? Drolí se sklenářský tmel? Mají poškozený otevírací mechanismus nebo jinou závadu? Obraťte se na naše řemeslníky.

Renovace starých oken včetně špaletových je jednou z našich specializací.


Správný postup je základem vydařené renovace

 • Před zahájením renovace okna vysadíme a všechny díly, s nimiž nebudeme pracovat, odmontujeme. Skleněné části je nutné polepit ochrannou fólií a páskou. Pokud jsou plochy bez silné vrstvy starého nátěru a jsou hladké, obrousíme je, pečlivě očistíme a nově natřeme. Staré silné a několikavrstvé nátěry odstraníme speciálním odstraňovačem nátěrů. Ten nanášíme širokým štětcem. Jsou-li vrstvy barvy uvolněné, opatrně je odstraníme špachtlí tak, abychom se nedopustili případných vrypů do dřeva.
 • Alternativou k odstranění starých povrchů je též použití opalovací pistole.
 • Pakliže jsou povrchy profilované, je nutné je odstranit speciální zakulacenou škrabkou, jemným drátěným kartáčem nebo brusnou houbičku, kterou odstraníme i poslední zbytky staré barvy, čímž se současně uvolní dřevěné póry pro nový nátěr. Má-li nátěr rezivé zabarvení, které bylo způsobeno kontaktem dřeva s kováním, lze použít vibrační brusku.
 • Malé vrypy nebo promáčkliny zatmelíme a po zaschnutí znovu přebrousíme. Poté na plochu širokým štětcem naneseme základní impregnační nátěr na dřevo. Když celá plocha zaschne, ještě jednou ji přebrousíme. Nátěr je nutné nanášet vždy ve směru struktury dřeva, na což je vhodné použít lakýrnický váleček. Při nanášení finálního nátěru postupujeme zcela totožně. Pokud mají interiérové dveře hladký povrch, lze nátěr nanášet i pomocí stříkací pistole.

Renovace oken není naší jedinou specializací v oblasti renovací. Renovujeme také špaletová okna, dveře, nábytek nebo parkety.


Komunita Ferda disponuje kvalitními řemeslníky, kteří se renovacemi zabývají dlouhá léta a své řemeslo mají rádi, proto se v případě renovace můžete s důvěrou obrátit na Ferdu a můžete si být jisti, že svou práci odvedou precizně a Vy budete bez starostí a nadmíru spokojeni.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!

Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

Doporučuji na 100%! Super jednání, velká ochota, perfektně odvedená práce. Pán z Ferdy byl opravdový profesionál. A co mě velice mile překvapilo a nebývá samozřejmostí: vše po sobě perfektně uklidil.

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce