O nás Přidejte se k nám

Tapetování papírových tapet

Poptat službu

Tapetování papírových tapet Praha

 • Tapetování pokojů papírovou tapetou
 • Tapetování interiérů chat a chalup papírovou tapetou
 • Tapetování předsíní a chodeb papírovou tapetou

Rozhodli jste se pro tapetování papírovou tapetou ve Vašem bytě, kanceláři nebo prodejně? Obraťte se na nás a my se o vše postaráme. Zabýváme se tapetováním všech druhů včetně tapetování papírovou tapetou

tapetování papírových tapet  tapetáři praha

Proč zvolit papírové tapety

 • Papírové tapety jsou vyhledávány pro svou nízkou cenu a jsou nejdostupnějším druhem tapet na trhu. Výběr papírových tapet není tak obsáhlý jako například u tapet vliesových nebo vinylových. Je to z toho důvodu, že papírové tapety jsou většinou potištěny dětskými motivy nebo jednoduššími vzory vhodnými na chaty, chalupy nebo do předsíní a chodeb. V nabídce jsou také vzory v imitaci různých materiálů jako dřevo, kámen, cihly, obklady a podobně. I přesto jsou vkusnou dekorací interiérů a stále jsou poměrně výrazně zastoupenou skupinou tapet.
 • Rozměry papírových tapet nejsou stálé, proto se lepení provádí potřením pásu tapety na rubové straně lepidlem a ponechá se pár minut nasáknout/provlhnout. Následně se tapeta lepí na stěnu a to od stropu dolů a opatrně se vyhlazuje jemným měkkým kartáčem nebo stěrkou.
 • Papírové tapety jsou poměrně levné a proto se často využívají do dětských pokojíčků. Dětské papírové tapety, u kterých se může stát, že je děti časem pomalují a poškodí jsou díky své nižší ceně vyhledávanou ozdobou dětských pokojíčků.

Základní vlastnosti papírových tapet

 • Papírové tapety se dělí na tapety z potištěného, raženého a mačkaného papíru. Může se jednat o tapety jak barevně vzorované, hladké papírové tapety nebo o typy označované jako tzv. gaufrované.
 • Za velmi kvalitní se považují tapety dvojvrstvé ražené, označované jako duplexní. 
 • Papírové tapety jsou použitelné do většiny interiérů, nehodí se však do vlhkého prostředí a na stěny, které hodně praskají a vlhnou z venkovních prostor.

Kvalita papírových tapet se hodnotí dle hmotnosti ( gramáže ) na:
 • Lehké papírové tapety < 110 g/m²
 • Středně těžké papírové tapety 110 – 140 g/m²
 • Těžké papírové tapety > 140 g/m²

Potřebné úpravy před tapetováním papírových tapet

 • Před samotným tapetováním papírovou tapetou nejprve odstraníme tapety původní a dle vlastností povrchu natřeme penetrací a broušením nebo tmelením připravíme podklad pro samotné tapetování. V případě, že se jedná o stěny, na kterých jsou již ve více vrstvách staré výmalby, je nejprve zapotřebí tyto vrstvy odstranit škrábáním.

 

Nevíte jak spočítat kolik rolí tapet budete potřebovat? "ZDE" je pro Vás návod.


Tapetáři komunity řemeslníků FERDA využívají dlouholetých zkušeností s tapetováním nejen papírovými tapetami k realizaci nových zakázek.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!

Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

- naprostá spokojenost , pan malíř je šikovný a precizní , vymalování pokoje bylo výborné a cena také dobrá

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce