O nás Přidejte se k nám

Tapetování hedvábných tapet

Poptat službu

Tapetování hedvábných tapet Praha

Tapetování hedvábnými tapetami 

  • Jste rozhodnuti pro tapetování ve Vašem bytě, firemní kanceláři nebo showroomu? Chcete-li skutečně hodnotnou tapetu nebo jste jen vyznavači přírodních materiálů, nabízí se pro Vás alternativa tapetování tapetami právě z přírodních materiálů ať už se jedná o tapety z papyrusu – ručně vyráběného papíru, ze sisalového vlákna, vlny či  tapety z hedvábí.

  

  • Nikdy nelze žádným uměle vyrobeným materiálem napodobit povrch, lesk nebo jinou vlastnost přírodních materiálů jako je to například u zmiňovaného hedvábí.
  • Ve většině případů se tento druh tapet stává dominantou a ozdobou interiérů. Může se jednat o tapetu na celou stěnu, ale také  jen o jeden či několik pruhů tapet.

Základní vlastnosti hedvábných tapet

  • Jedná se o ne zcela odolné materiály. Jejich odolnost a pevnost je většinou zvyšována podlepením zadní strany papírem nebo vliesem. Tato skutečnost však není podstatná. Většina přírodních tapet je připravována a vyráběna ručně a proto se jedná o originální, jedinečný a zcela designový produkt. 
  • Hedvábné tapety nabízí rozmanité vzory, jako například vzory klasické a damaškové, proužky i jednobarevné látky, najdete mezi nimi jemné i drsnější struktury, měkké pastelové odstíny ale i živé barvy.
  • Tapety z hedvábných vláken jsou přetíratelné, voděodolné a vyznačují se dlouhou životností.

Tapety s textilními (hedvábnými) vlákny 

  • Patří mezi cenově nákladnější – původním účelem bylo napodobení sametových tapet. Do základního materiálu tapety jsou přidána nastříhaná vlákna z umělého nebo přírodního hedvábí, která prochází až k rubu papíru, díky tomu působí dojmem kobercového vlasu. Tento druh tapet vyžaduje odborné lepení.

Povrchy vhodné pro lepení hedvábných tapet

  • cihlová zeď, betonové panely
  • sádrokartonové desky
  • dřevotřískové desky OSB, desky CETRIS

Potřebné úpravy před tapetováním

Před samotným tapetováním je zapotřebí, pokud se nejedná o stěnu s novým povrchem, nejprve odstranit tapetu původní a podle vlastností povrchu natřít stěnu penetrací a broušením případně tmelením připravit podklad pro samotné tapetování. U stěn, které byli v minulosti vícekrát vymalovány, je zapotřebí vrstvy starých barev odstranit škrábáním.

 

Nevíte jak si spočítat kolik rolí tapet budete potřebovat ? "ZDE" je pro Vás návod.


Tapetáři řemeslnické komunity Ferda využívají svých mnohaletých zkušeností s tapetováním tapet z přírodních vláken k realizaci nových zakázek.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!

Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

- naprostá spokojenost , pan malíř je šikovný a precizní , vymalování pokoje bylo výborné a cena také dobrá

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce