O nás Přidejte se k nám

Klempíři Praha

Poptat službu

Klempíři Praha / Montáž klempířských prvků / Montáž okapů / Montáž střešních oken / Montáž plechových soklů / Montáž oplechování / Oplechování komínů / Montáž žlabů / Montáž svodů vody / Instalace sněhových zábran / Instalace plechových okopů / Montáž plechových střech a přístřešků / Montáž stříšek nad komínem / Montáž střešních výlezů / Oplechování vikýřů

   

  

Klempíři Praha - Kompletní klempířské práce nejen v Praze

Kdo je to klempíř?

  • Klempíř je řemeslník pracující s plechem především ve stavebnictví. Plech, se kterým se nejčastěji pracuje je pozinkovaný ocelový nebo měděný a ten se stříhá, tvaruje (ohýbání) a spojuje pájením nebo skládaným spojem.
  • Ke klempířským výrobkům patří součásti okapů, oplechování střešních výlezů, vikýřů, komínů, krytí zdí a parapetů oken a balkonů, plechové střešní krytiny apod. Naši klempíři provádí i montáž a opravy klempířských výrobků.

Klempíři Praha - Co je plech

Plech je plochá kovová deska vyráběná tvářením (kováním, tažením, válcováním za tepla nebo za studena) v různých tloušťkách. Slouží jako polotovar pro další výrobky. Nejvíce je využíván ocelový plech, význam má také plech měděný, mosazný, plechy z hliníkových slitin a titan-zinkový plech nově používaný na okapy, svody vody ze střech domů.

Klempíři Praha - Co je Ocelový plech

Ocelový plech je velice mnohostranný materiál, využívaný především pro výrobu karosérií strojů. Je snadno tvarovatelný a přitom pevný. Nevýhodou je to, že uhlíková ocel snadno podléhá korozi. Proto musí být plech chráněn ochrannými nátěry nebo pokovením - používá se zinek, hliník, cín, nikl nebo chrom.

Klempíři Praha - Co je pozinkovaný plech

Vzhledem k tomu, že ocel podléhá snadno korozi, je často ocelový plech chráněn vrstvou zinku. Zinek tvoří s železem elektrický článek, v němž dochází ke korozi zinkové vrstvy. Až do rozpuštění vrstvy zinku je ocel chráněna před korozí. Zinek se nanáší na povrch žárově buď ponorem nebo nástřikem, nebo galvanicky.


Klempíři Praha - Co je pocínovaný plech

V potravinářství se používá plech chráněný vrstvou cínu, který na rozdíl od zinku nereaguje s potravinami; dále se používá v elektrotechnických oborech jako výlisky pro vysokonapěťové rozvaděče a transformátory (šíjny).

Klempíři Praha - Ostatní materiály

Plechy z jiných materiálů se užívají tam, kde jsou vlastnosti ocele nedostatečné. Měděný plech, který dobře odolává korozi, je využíván ve stavebnictví pro rozvody vody a jako krytina střech. Hliníkové slitiny jsou materiálem pro plechy používané v leteckém průmyslu a tam, kde je požadována nízká hmotnost výrobků. Mosazný plech je používán pro výrobu hudebních nástrojů a v elektrotechnice pro výrobu kabelových ok a spojek.

Platforma Volej Ferdu to jsou kvalitní řemeslníci, kteří se klempířskými pracemi zabývají dlouhá léta a své řemeslo mají rádi, proto se na nás můžete s důvěrou obrátit!

Mezi další řemesla se kterými si poradíme patří mimo jiné např. pokrývačské práce , rekonstrukce a zednické práce , zemní práce.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!


Historie klempířského řemesla První zmínky o působení klempířů v Čechách jsou z počátku 14. století. Klempířské řemeslo se oddělilo od kovářů a kovotepců. V době pozdního středověku bylo velmi obtížné zhotovit tenké kovové listy (plechy). Postupem času se soubor výrobků z tenkého plechu rozrůstal, díky tomu docházelo stále častěji ke specializaci klempířské výroby a také ke sdružování výrobců (klempířů) tehdy nazývaných flašnéři (flassner, flaškárius). Pojmenování flašnéři je odvozeno od jejich znaku, ve kterém byla láhev (flaška).

Flašnéři 15. století vyráběli převážně lucerny, láhve a různé nádoby z černého i bílého plechu. Od flašnérů se postupně oddělili ti, kteří pracovali pouze s bílým plechem – těm se od těch dob říkalo klempíři.

Během 16. století se flašnéři a klomfíři (klamfýři, klampíři) řadili ke kovářům a kovotepcům. Stejnorodý, jemný, hladký válcový plech ještě v té době neexistoval a výchozí polotovar si museli sami do potřebné síly a kvality vykovat a vytepat z hrubých silných plechů. V období renesance se začaly používat klempířské prvky ve stavebnictví.  Stále častěji a ve větší míře až v době baroka.

Během 17. a 18. století se charakter klempířské výroby měnil a vyvíjel jen pozvolna. 

Zásadní vliv na rozvoj klempířského řemesla mělo až postupné zavádění řemeslných strojů. V 19. století, zejména pak v jeho druhé polovině, dochází k zásadním a rozsáhlým změnám – příkladem jsou plechové lampy na olej, které ustoupily lampám skleněným. Klempířská práce nebývala v té době tak namáhavá jako spíše rozsáhlá. To mělo za následek, že se již v druhé polovině 19.století začalo postupně přecházet na strojovou výrobu.

Začátkem devadesátých letech 20. století klempířské řemeslo výrazně ovlinil příchod nejen nových a staronových materiálů (titanzinek, hliník, povrchově upravované pozinkované plechy) ale také zvýšení nároků na hydroizolační a tepelně izolační vlastnosti moderních střech. Došlo k citelnému posunu klempířského řemesla v aplikaci nových konstrukčních prvků. V současnosti se u novostaveb uplatňují klempířské práce ve velké míře, a to nejen na střechách, ale také na fasádách.


Klempíři jsou společně s tesaři, pokrývači a tesaři od roku 1995 v České republice ve společném cechu.

Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

- naprostá spokojenost , pan malíř je šikovný a precizní , vymalování pokoje bylo výborné a cena také dobrá

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce