Naši řemeslníci Přidejte se k nám

Klempíři Praha

Poptat službu

Typické práce služby Klempíři Praha

 • Montáž klempířských prvků
 • Montáž okapů
 • Montáž střešních oken
 • Montáž plechových soklů
 • Montáž oplechování

Klempíři Praha Klempířství Praha Autoklempíři Praha

Provádíme veškeré klempířské práce

 • Klempíř je řemeslník pracující s plechem především ve stavebnictví. Plech, se kterým nejčastěji pracujeme je pozinkovaný ocelový nebo měděný, stříháme, tvarujeme (ohýbání) a spojujeme pájením nebo skládaným spojem.
 • K našim klempířským výrobkům patří součásti okapů, oplechování střešních výlezů, vikýřů, komínů, krytí zdí a parapetů oken a balkonů, plechové střešní krytiny apod. Naši klempíři provádí i montáž a opravy klempířských výrobků.

Plech

 • Plech je plochá kovová deska vyráběná tvářením (kováním, tažením, válcováním za tepla nebo za studena) v různých tloušťkách. Slouží jako polotovar pro další výrobky. Nejvíce je využíván ocelový plech, význam má také plech měděný, mosazný, plechy z hliníkových slitin a titan-zinkový plech nově používaný na okapy, svody vody ze střech domů.

Ocelový plech

 • Ocelový plech je velice mnohostranný materiál, využívaný především pro výrobu karosérií strojů. Je snadno tvarovatelný a přitom pevný. Nevýhodou je to, že uhlíková ocel snadno podléhá korozi. Proto musí být plech chráněn ochrannými nátěry nebo pokovením - používá se zinek, hliník, cín, nikl nebo chrom.

Pozinkovaný plech

 • Vzhledem k tomu, že ocel podléhá snadno korozi, je často ocelový plech chráněn vrstvou zinku. Zinek tvoří s železem elektrický článek, v němž dochází ke korozi zinkové vrstvy. Až do rozpuštění vrstvy zinku je ocel chráněna před korozí. Zinek se nanáší na povrch žárově buď ponorem nebo nástřikem, nebo galvanicky.

Pocínovaný plech

 • V potravinářství se používá plech chráněný vrstvou cínu, který na rozdíl od zinku nereaguje s potravinami; dále se používá v elektrotechnických oborech jako výlisky pro vysokonapěťové rozvaděče a transformátory (šíjny).

Jiné materiály

 • Plechy z jiných materiálů se užívají tam, kde jsou vlastnosti ocele nedostatečné. Měděný plech, který dobře odolává korozi, je využíván ve stavebnictví pro rozvody vody a jako krytina střech. Hliníkové slitiny jsou materiálem pro plechy používané v leteckém průmyslu a tam, kde je požadována nízká hmotnost výrobků. Mosazný plech je používán pro výrobu hudebních nástrojů a v elektrotechnice pro výrobu kabelových ok a spojek.

                          Klempířské náčiní

Komunita Ferda to jsou kvalitní řemeslníci, kteří se klempířskými pracemi zabývají dlouhá léta a své řemeslo mají rádi, proto se můžete s důvěrou obrátit na Ferdu a můžete si být jisti, že svou práci odvedou precizně a Vy budete bez starostí a nadmíru spokojeni.

Mezi další řemesla se kterými si poradíme patří mimo jiné pokrývačské práce , rekonstrukce a zednické práce , foukaná izolace .

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!


Historie klempířského řemesla První zmínky o působení klempířů v Čechách jsou z počátku 14. století. Klempířské řemeslo se oddělilo od kovářů a kovotepců. V době pozdního středověku bylo velmi obtížnézhotovit tenké kovové listy (plechy). Postupem času se soubor výrobků z tenkého plechu rozrůstal, díky tomu docházelo stále častěji ke specializaci klempířské výroby a také ke sdružování výrobců (klempířů) tehdy nazývaných flašnéři (flassner, flaškárius). Pojmenování flašnéři je odvozeno od jejich znaku, ve kterém byla láhev (flaška).

Klempíři Praha


Flašnéři 15. století vyráběli převážně lucerny, láhve a různé nádoby z černého i bílého plechu. Od flašnérů se postupně oddělili ti, kteří pracovali pouze s bílým plechem – těm se od těch dob říkalo klempíři. Klempířství Praha


Během 16. století se flašnéři a klomfíři (klamfýři, klampíři) řadili ke kovářům a kovotepcům. Stejnorodý, jemný, hladký válcový plech ještě v té době neexistoval a výchozí polotovar si museli sami do potřebné síly a kvality vykovat a vytepat z hrubých silných plechů. V období renesance se začaly používat klempířské prvky ve stavebnictví.  Stále častěji a větší míře až v době baroka.


Během 17. a 18. století se charakter klempířské výroby měnil a vyvíjel jen pozvolna. 


Zásadní vliv na rozvoj klempířského řemesla mělo až postupné zavádění řemeslných strojů. V 19. století, zejménaKlempířské práce pak v jeho druhé polovině, dochází k zásadním a rozsáhlým změnám – příkladem jsou plechové lampy na olej, které ustoupily lampám skleněným. Klempířská práce nebývala v té době tak namáhavá jako spíše rozsáhlá. To mělo za následek, že se již v druhé polovině 19.století začalo postupně přecházet na strojovou výrobu.


Začátkem devadesátých letech 20. století klempířské řemeslo výrazně ovlinil příchod nejen nových a staronových materiálů (titanzinek, hliník, povrchově upravované pozinkované plechy) ale také zvýšení nároků na hydroizolační a tepelně izolační vlastnosti moderních střech. Došlo k citelnému posunu klempířského řemesla v aplikaci nových konstrukčních prvků. V současnosti se u novostaveb uplatňují klempířské práce ve velké míře, a to nejen na střechách, ale také na fasádách.


Klempíři jsou společně s tesaři, pokrývači a tesaři od roku 1995 v České republice ve společném cechu.

Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

Doporučuji na 100%! Super jednání, velká ochota, perfektně odvedená práce. Pán z Ferdy byl opravdový profesionál. A co mě velice mile překvapilo a nebývá samozřejmostí: vše po sobě perfektně uklidil.

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce