O nás Přidejte se k nám

Stavba zahradního domku Praha

Poptat službu

Typické práce služby Stavba zahradního domku Praha

 • Stavba dřevěného zahradního domku
 • Stavba plechového zahradního domku
 • Montáž zakoupeného zahradního domku

stavba zahradního domku dřevostavby praha dřevěné stavby praha

Chcete si na své zahradě postavit zahradní domek určený pro obývání nebo třeba zahradní domek na nářadí?

Neváhejte a obraťte se na naše řemeslníky.

Stavba zahradního domku je činnost, se kterou máme dlouhodobé zkušenosti. Rádi Vám poradíme i s výběrem vhodného typu domku a s dalším řešením při plánování.


Postup stavby zahradního domku

 • Nejdříve je potřeba s rozmyslem zvolit místo, na kterém by stavba zahradního domku měla být zahájena. Jako vhodný povrch může sloužit zhutnělé štěrkové podloží s odvodňovacím kanálkem, dlažba na pevném podkladu, zámková dlažba nebo litá betonová plocha
 • Základové hranoly by měly být zhotoveny z impregnovaných trámků. Samotné rozložení trámků by mělo být co možná nejpravidelnější, s roztečí maximálně 60 cm. Nejdříve se pokládají silnější obvodové trámy. Mezi ně se vkládají trámky podložní. Všechny trámky je nutné udržovat ve vodorovné poloze.
 • Před montáží je potřeba si srovnat dřevěný materiál podle typu. Stavba zahradního domku se Vám tak velmi urychlí. Jako první použijte pro stavbu obvodu prkna bočních stěn a následně prkna přední a zadní. V rozích je nutné sledovat pravý úhel. Obvodová prkna se usazují za pomoci gumového kladiva a montážního špalíčku.
 • Dveře a okna se osazují při postupném výškovém narůstání domku. Před usazením štítové části domku a střešních trámů je nutné zajistit dveře, aby se při pohyb při stavbě neponičily.
 • Přední a zadní stěna domku musí být zakončena výřezy pro nosníky střešní konstrukce. Pokud byla v rozích udržena pravoúhlost, pak se nosníky snadno nasunou do připravených výřezů.
 • Střešní palubky je vhodné začít skládat zepředu. Systémem pero-drážka vytvořte obě plochy spojené na štítě střechy. Palubky se na trámky upevní hřebíky. Pokud na konci nevyjdou obě strany ve stejné úrovni, pak došlo k tomu, že v průběhu natloukání palubek nebyly jednotlivé palubky sráženy všude stejně. V tom případě je nutné konec zaříznout.
  Na střešní palubky se našroubují vruty z čela, vzadu i v bocích pak ozdobná prkna.
 • Na plochu střechy je potřeba rozvinout černou pískovanou lepenku a tu malými hřebíky připevnit ke střešním palubkám. Jednotlivé pásy je nutné překládat tak, aby po nich voda stékala.

Podlaha a střecha zahradního domku

 • U pokládání podlahových prken je třeba myslet na to, aby byl na obou stranách od stěn stejný odstup. První prkno by mělo být položeno asi 5 mm od boční stěny a stejně tak prkno poslední. Po dokončení se po obvodu instalují lišty astavba zahradního domku je téměř u konce.
 • Na plochu střechy je potřeba rozvinout černou pískovanou lepenku a tu malými hřebíky připevnit ke střešním palubkám. Jednotlivé pásy je nutné překládat tak, aby po nich voda stékala.

Nátěr zahradního domku

 • Na závěr je potřeba dokončenou stavbu ošetřit uvnitř i zvenku lazurovacím nátěrem. Pokud je na místě stavby zvýšená vlhkost, doporučujeme natřít podlahová prkna ještě před jejich instalací.

Co se týče dalších dřevostaveb, komunita Ferda provádí stavbu pergol, stavbu srubů nebo stavbu dřevěných teras.

Řemeslníci komunity FERDA využívají svých dlouholetých zkušeností nejen s návrhy a stavbou zahradních domků k realizaci nových zakázek.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!

Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

Firma Ferda naprosto perfektní. Do cca. 2 hodin po zadání do jejich online poptávkového systému se mi ozval řemeslník, s kterým jsem se okamžitě domluvil na výkopových pracích pro bazén na mé zahradě. Parta čtyř kopáčů stihla práci zrealizovat o dva dny dříve, takže jsme se ještě na místě domluvili na tom, že třetí den udělali zaštěrkování a betonovou desku. Obrovská spokojenost. Mohu jen doporučit. Děkuji. (Petr Horák)

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce