Naši řemeslníci Přidejte se k nám

Řezbáři Praha

Poptat službu

Typické práce služby Řezbáři Praha

Vyřezávání soch pilou  Vyřezávání hraček  Vyřezávání hodin  Opravy vyřezávaných hodin  Opravy vyřezávaných hraček

řezbáři praha řezbářství praha řezbáři

Řezbářská výroba na zakázku podle vlastních či Vašich přání, námětů a nápadů. Vaše případná spolupráce a účast při návrhu designu výrobku je možná. Osobité a originální dárky.

Vyřezávání soch motorovou pilou. Opravy vyřezávaných hodin a hraček.

  • Řezbářství je umělecké řemeslo, které má v našich končinách mnohaletou tradici. Dřevo je poddajný materiál, ze kterého lze s velkou dávkou zručnosti a fantazie vykouzlit neskutečné výtvory.
  • Obliba řezbářství je na vzestupu, na trhu jsou k dispozici také řezbářské kurzy, během kterých se účastníci naučí základní řezbářské techniky a pokusí se o vlastní výtvor. Stejně tak i hotová díla dřevořezby jsou na uměleckém poli vysoce ceněná.

Řezbáři komunity Ferda si poradí s jakoukoli zakázkou.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!


historie řezbářského řemesla

Počátky řezbářství sahají až do pravěku. Toto starodávné řemeslo, při kterém se vytváří převážně sochy a různé plastiky, pracuje zejménavěstonická venuše se dřevem. Výjimkou však nejsou ani jiné snadno opracovatelné materiály, jako perleť nebo slonová kost. Nejčastější je ale dřevořezba, neboť dřevo je poměrně snadno dostupný materiál.

Nejznámější řezbářské dílo z dob pravěkých je po celém světě dobře známá Věstonická Venuše.


 

  • Podle historických záznamů jsou první zmínky o řezbářství, respektive  technice intarzie (umělecká technikaumělecké řezbářstvízdobení nábytku) již z dob starého Řecka a Egypta. Šlo převážně jen o ojedinělé pokusy, největší rozmach řezbářství z historického pohledu se zaznamenáváme až v dobách rozkvětu barokního a rokokového stylu.

 


  • Intarzie tehdy patřila mezi nejcennější a nejužívanější zdobicí techniky dřeva a dřevěného nábytku. Postupně se začaly vyvíjet osvědčené techniky a způsoby výroby intarzií, největším přínosem byl vynález stroje na řezání dýh. S využíváním dýh pro vkládání se tak postupně přestupovalo od použití tvrdých dřevin na měkké, zejména pak dřevo smrkové a jedlové.

  • V počátcích se výrobou intarzií zabývali truhláři, v pozdějších dobách vzniklo samostatné řemeslo. Dnes se oborem zabývají opětřezbáři prahaumělečtí truhláři společně s řezbáři. Postupem staletí se také obměňovalo použití dřevin. Zprvu se používal pouze menší počet dostupných druhů dřevin, který ale postupně narůstal. Kromě běžně dostupných dřevin se začaly využívat i exotické druhy a kombinace s jinými druhy materiálů, například s kovem, cínem, perletí či mosazí.

  • V současné době se těší stále větší oblibě a popularitě zejména umělecké řezbářství.
Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

Doporučuji na 100%! Super jednání, velká ochota, perfektně odvedená práce. Pán z Ferdy byl opravdový profesionál. A co mě velice mile překvapilo a nebývá samozřejmostí: vše po sobě perfektně uklidil.

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce