Naši řemeslníci Přidejte se k nám

Krejčovství Praha

Poptat službu

Typické práce služby Krejčovství Praha

Opravy oděvů  Úpravy oděvů  Opravy textilu  Úpravy textilu  Prodloužení kalhot  Zkrácení kalhot  Oprava zipu  Oprava stanů  Výměna zipu  Zúžení oděvů  Rozšíření oděvů  Oprava kabelky  Oprava kombinéz  Opravy plyšáků  Šití na míru  Šití na míru pro panenku  Šití oblečku pro plyšáky  Opravy starých plyšáků  Opravy starých medvídků  Opravy panenek  Oprava peněženky  Oprava volejbalové sítě  Ušití záclon a závěsů

Zakázkové krejčovství Praha

 • Vám nabízí nejen rychlé a kvalitní opravy a úpravy vašich oděvů, plyšáků, panenek a dalších věcí.
 • Vyzvednutí zakázky u vás doma nebo v zaměstnání a tamtéž vám opravené vrátíme.

 Krejčovství Praha Krejčovství Šití na zakázku

 • opravy oděvů a šatů, úpravy konfekčních oděvů (zkrácení, zúžení apod..)
 • šití na zakázku podle donesených modelů a vzorů
 • rychlé expresní a kvalitní krejčovské služby

Krejčovství Praha se specializuje také na nestandardní opravy.

Poradíme si :

 • s opravou potrhané volejbalové sítě, opravou roztrženého plyšáka, opravou luxusní značkové kabelky - zašití podšívky, potrhaných rohů, poškozených držadel.
 • opravíme, zašijeme roztržených potah sedadla ve vašem automobilu , jedná se o velmi náročnou opravu prováděnou přímo ve voze.

Využijte našich dlouholetých zkušeností s krejčovskými pracemi.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!


historie krejčovství

Je tomu mnoho tisíc let co se lidé začali oblékat do šatstva, prvním materiálem pro zhotovení ošacení jim byli zvířecí kůže, šlachy k sešívání,pravěké oděvy rostliny a kosti na ozdobu. Ti lidé, kteří v tomto stali  nejzručnějšími se postupem času vypracovali až do postavení, ve kterém se věnovali výrobě šatstva pro celou osadu.

 


 • Po celé období středověku se oděvy vyráběly pouze ručně, jen za použití jehel a nití a jednotlivé součásti oděvů se spojovaly za pomoci opasků a spon.
 • Neuvěřitelná šikovnost a vynalézavost krejčích byla v těch dobách ale i v následujících obdobích byla na tak vysoké úrovni, že dokázali vytvářet pravé oděvní skvosty.
 • Již roku 1318 byl na území Čech založen Cech krejčovský a stal se tak prvním Cechem vůbec.Odívání ve středověku

 • Postupem dalších desítek let, kdy se výrazněji rozvíjel obchod s látkami a s dalším krejčovským zbožím, se krejčovské řemeslokrejčovství  poměrně rychle rozvíjelo a specializovalo se mnoho jeho odvětví.
 • Podobně jako pro ševcovské řemeslo byla v těch dobách i pro to krejčovké prvořadá otázka módy a vkusu. Módní výstřelky měly nejen své příznivce, ale i odpůrce.
 • S příchodem nových módních trendů se začali jednotlivý krejčí rozdělovat dle náplně své práce. Čím větší město, tím více různorodých odvětví jednotlivých řemesel. V Praze na konci 16. století bylo možné potkat krejčího hacníka (kalhotář), pláštníka, kabátníka, kytléře (zhotovoval volné sukně z hrubé látky), župičáře (spodní sukně), ornátníka, měšečníka, váčkaře a toboláře.
 • Někteří krejčí byli určeni jen na výrobu šatů a korzetů, jiní zas jen na šití  pánských oděvů nebo pláštů. Jeden zhotovoval čapky a jiné pokrývky hlavy, druhý šil kožešinové oděvy.

 • V průběhu 17. století se mezi krejčí začaly řadit i ženy krejčířky, do té doby se jednalo výhradně o mužskékrejčí řemeslo, ženy však ale neměly v cechu téměř žádná práva. Ke krejčířkám se přidružily takzvané šlojeřnice, které po jarmarcích prodávaly šátky.
 • Dalším novým odvětvím se stal vozový krejčí, ten zhotovoval plachty na vojenské proviantní vozy, vozy pro raněné vojáky a také výrobou plachet na formanské vozy.

 • S příchodem renesance nastal velký rozkvět krejčovského řemesla a to izakázkové krejčovství přestože, že byl počet krejčích stále značně omezený. Většina urozených pánů a dam mělo svého osobního (dvorního) krejčího. Během renesance se začali objevovat první význační mistři svého řemesla. Tito mistři krejčovského řemesla byli velice vyhledáváni a zváni ke dvoru, kde pro šlechtu zhotovovali nádherné bohatě zdobené šaty.

 • Pro krejčovské řemeslo stojí za zmínku rok 1740, kdy došlo k ustanovení cechovních artikulů vydaných staroměstským cechem v Praze. Ve dvanáctém bodě těchto artikulů se udává rozsah prací, které musí předvést každý krejčí, který se chce stát mistrem. Zapříčil to fakt, že mezi krejčími nebyli jen poctivci. Těm, kteří poctivým krejčím řemeslo kazili a pouze se tak na něm přiživovali, většinou nebyli ani vyučení, se říkalo stolíři.

 • Další etapou tohoto významného řemesla byl vynález šicího stroje. Nejstarší dochovaný popis a zmínky o prvním šicím stroji pocházíšicí stroj z poloviny 18.století. Vynález a patent z roku 1755 je připisován němci Weisenthalovi.
 • Několik let po něm sestrojil Angličan Thomas Saint šicí stroj, který dokázal šít řetízkovým stehem, ten ale jeětě nebyl vyveden k dokonalosti.
 • Záhy poté kolem roku 1800 sestavil Německý vynálezce Baltasar Krems z Mayen v Porýní opravdu dokonalý šicí stroj pro řetízkový steh. Nejcennější a nejdokonalejší na něm byla jehla s ouškem ve špičce, díky ní došlo později k vynálezu stroje s dvojitým prošívacím stehem.
 • Šaty byli i v této době poměrně nákladnou součástí společenského života a vypovídaly o společenském postavení jejich nositele.

 • S nástupem průmyslové revoluce v průběhu 19. a 20. století začalo krejčovské řemeslo postupně upadatkrejčovství a nový oděvní průmysl začal s hromadnou výrobou konfekčního zboží.
Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

Doporučuji na 100%! Super jednání, velká ochota, perfektně odvedená práce. Pán z Ferdy byl opravdový profesionál. A co mě velice mile překvapilo a nebývá samozřejmostí: vše po sobě perfektně uklidil.

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce