Naši řemeslníci Přidejte se k nám

Dřevostavby Praha

Poptat službu

Typické práce služby Dřevostavby Praha

 • Stavba altánu
 • Stavba srubu
 • Stavba dřevěného zahradního domku
 • Stavba zahradního domku
 • Stavba terasy

dřevostavby praha dřevostavby dřevěné stavby

Dřevostavba je budova, při jejíž stavbě bylo z velké části použito dřevo. Nejčastěji se používá smrkové a jedlové dřevo, ale je též používáno dřevo z borovic a modřínů.
Mezi výrobní postupy patří masivní dřevostavby (např. sruby), roubenky nebo sendvičové stavby. Moderní dřevostavby jsou označovány jako ekologické domy. Nové technologie výstavby a zateplení snižují náklady na vytápění.
 
Postavíme Vám zahradní domek, domek na nářadí, altánek nebo třeba přístřešek pro garážové stání. 
Dřevostavby jsou energeticky úsporné, ekologické a jejich výstavba je navíc výrazně rychlá. Využijte služeb našich specialistů na dřevostavby.
Dřevostavby se staví téměř výhradně z jehličnanů, a to z důvodu vysoké pevnosti a pružnosti dřeva z jehličnatých stromů. Nejčastěji se dřevostavby staví ze smrkového a jedlového dřeva, ale rozšířené jé též dřevo z modřínů a borovic.

Dřevostavby Praha - Stavba pergoly

 • Nechte si od nás postavit zahradní pergolu a získáte útulný prostor na své zahradě, která Vás, v případě, že se rozhodnete pro zastřešenou pergolu, ochrání nejen před slunečním světlem, ale i před deštěm a po většinu roku Vám poskytne příjemné posezení.
 • Zastřešení pergoly Vám možnost posezení o něco prodlouží. 
 • Pergolu můžete nechat obrůstat popínavými rostlinami a ta Vám tak poskytne nejen stín, ale esteticky splyne se zahradou.
 • Proti slunci se můžeme snadno bránit položením rákosové rohože na střechu pergoly.

Dřevostavby Praha - Stavba srubu

 • Srub je ekologickou stavbu v plném rozsahu a životní prostředí zatěžuje jen minimálně i při samotné výstavbě. Stavbou srubu zůstanete ušetřeni i nepořádku, ke kterému dochází při běžných stavbách z klasických materiálů.
 • Konstrukce hrubé stavby se zhotoví zpravidla mimo staveniště a s montáží na připravené základní desce se začne až po převozu na určené místo.
 • Při stavbě srubu není použit žádný hřebík, kulatiny do sebe zapadají tzv. dlaby a sedly a popřípadě mohou ještě být fixovány kolíky. Při montáži je také mezi dřevo vkládána přírodní páska z koudele.

Dřevostavby Praha - Stavba zahradního domku

 • Zahradní domky na nářadí nebo k obývání jsou většinou v nabídce různých hobby marketů již postavené. Ovšem jejich nevýhodou je kromě jejich poměrně vysoké ceny také to, že jejich rozměry a vzhled jsou již dané a nelze je tedy přizpůsobit vlastním potřebám.
 • Nechte si postavit zahradní domek dle Vašich potřeb přesně na míru našimi zkušenými řemeslníky, kteří už se stavbou zahradních domků mají zkušenosti.

Dřevostavby Praha - Dřevěné terasy

 • Dřevěná terasa je tím pravým místem, kde si nejen v létě můžete příjemně posedět s přáteli. Plynule propojí Váš obytný prostor se zahradou a dodá Vám v podstatě další obytný prostor navíc.
 • Výhoda stavby dřevěné terasy je také to, že ji lze postavit téměř kdekoli bez nutného masivního podkladu.

Druhy dřevostaveb

Sruby

 • Na jejich stavbu se používají celé kmeny stromů. Srubová konstrukce se skládá ze stropních trámů, srubových stěn, sloupů a průvlaků. U krovu a střechy se postupuje stejně jako u zděných staveb.

Roubené stavby

 • Roubené stavby neboli roubenky se staví z trámů, které jsou na sebe vodorovně kladeny a v rozích jsou spojovány různými vazbami. Ve spárách mezi trámy je používán hliněný výmaz, jenž je opatřen vápenným nátěrem. Nejčastěji se na stavbu roubených staveb používá smrkové dřevo.

Sendvičové stavby

 • U těchto staveb tvoří nosnou stěnovou konstrukci masivní dřevěné hranoly. Stěna bývá překryta OSB deskou, která má funkci parozábrany. Pro výplň stěn se nejčastěji používá minerální vata nebo foukaná celulóza. Tyto materiály tedy slouží jako tepelná izolace. Na fasádu se používá zateplovací systém s omítkou nebo různý obkladový materiál, u nějž musí být odvětrávací mezery.

Řemeslníci komunity FERDA využívají svých mnohaletých zkušeností se stavbou dřevostaveb k realizaci nových zakázek.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!


historie dřevostaveb

Dřevěné stavby jsou podobně jako vánoční tradice či lidové kroje součástí naší kultury už po mnoho staletí. Lidé je od nepaměti staví a využívají jako svá obydlí a zároveň jako útočiště před nepřízníivím počasím i před svými nepřáteli.

 • Stavby z dubových kůlů propletenými větvemi a s primitivním krovem se na našem území objevil již někdy v mladší době dobědřevěné domy kamenné, tedy kolem roku 4000 př. n. l.. Bylo to v dobách, kdy lidé pozvolna upouštěli od kočovného způsobu života a začínali se věnovat převážně zemědělství.

 


 • Na přelomu našeho letopočtu a v raném středověku začali Keltové v našich zeměpisných šířkách se stavboustavby ze dřeva lehkých dřevěných staveb s kamennou podezdívkou a sedlovou střechou, která sahala až k zemi. Stále můžeme obdivovat například pozůstatky keltského oppida Závist na jižním okraji Prahy.

 


 • Od počátku středověku začíná docházet k většímu rozlišování typů staveb a to především v závislosti na použitém materiálu dostupném v daných zeměpisných šířkách. Zatímco na jihu Evropy vznikají převážně kamenné a hliněné stavby tak v Čechách se rozvíjí řemeslné zpracovávání dřeva, vznikají nové technologie na stavbu obydlí i sakrálních dřevostaveb.
 • Vzniká nový způsob stavby domů a to pomocí masivní dřevěné konstrukce – roubení. Roubené stavby jsou soustavoustavby srubu vodorovně skládaných trámů spojených v rozích vazbou na rybinu, utěsněných hlínou a mechem.
 • V období vrcholného středověku se k nám spolu s německými osadníky dostává další nová technologie - hrázdění. Mnoho hrázděných staveb je  dodnes k vidění v západních Čechách a v německém pohraničí.

 • Postupem času docházelo ve městech k nahrazení dřevostaveb stavbami kamennými a cihlovými, příčinoudřevěný kostel bylo nespočet velkých rychle se šířích požárů, zatímco na vesnicích dřevěné stavby zůstávaly. Za vlády Karla IV vzešlo nařízení o větším rozestupu domů a širších ulicích ve městech, díky tomu se požáry nemohli šířit tak velkou rychlostí.
 • Z těch dob se dochovalo několik obytných staveb, roubenek, ale také významné náboženské stavby ze dřeva, příkladem je kostel v Broumově z konce 15. století.

 • Na přelomu 18. a 19. století dochází díky průmyslové revoluci ke zlomu ve stavebnictví.dřevozpracující průmysl Vývoj nových technologií umožnil výrobu nových materiálů jako beton, železo a ocel. Na dřevo se začalo pohlížet spíše jako na energetickou surovinu, která byla zapotřebí pro výrobu zmíněných materiálů.

 • V průběhu 19. století dochází k výraznějšímu vývoji dřevostaveb s podobou, kterou známe dodnes.

   

 


 • Na přelomu 19. a 20. století dochází na evropském kontinentu k významnému průlomu v dřevařství a topřekližka díky technologickému pokroku. Nové technollogie umožnily vznik a výrobu prvních deskových materiály, překližky.

 


 • Česká a slovenská lidová architektura má na počátku 20. století výraznou osobnost. Dušan Jurkovič jehoždřevěná stavba stavební díla utvářela secesní styl dřevostaveb ovlivněný zejména lidovou architekturou. Jeho stavby jsou dodnes obdivovány znalci oboru z celého světa.

 


 • V meziválečném období i přes velký rozmach deskových, lepených a lamelových materiálů vzniká celá řadadřevěná architektura typizovaných staveb ze dřeva, převážně hájovny, lázeňské domy, rekreační chatové osady, halové stavby, drážní budovy, a jiné. Dodnes nám jsou reprezentativní ukázkou kvality české prvorepublikové architektury.

 


 • S nástupem komunistického režimu k moci se Československo po druhé světové válce odstřihlo od nových vývojových trendů dřevostaveb ze západních zemí. Tam museli řešit problém, jak co nejrychleji postavit veliké množství nových bytových jednotek na válkou zničených územích. Nejvhodnější surovinou se zdálo být dřevo. To dalo vzniknout novodobému kladnému vztahu německy mluvících zemí k dřevostavbám.
 • V Československu roku 1955 se novým zákonem v rámci socialistických pětiletek stalo dřevo pouze pomocným stavebnmí materiálem. Výroba a vývoj dřevostaveb se tak u nás prakticky zastavila.

 • Po sametové revoluci dochází k rychlému přibývání firem zabývajících se stavbami ze dřeva. Málokterá firma se však zaměřovala na kvalitu provedení, správné technologické postupy, dodržení zásad stavební fyziky, apod.
 • Až s rokem 2000 je znát nárůst přebírání znalostí ze západních zemí.
 • Dřevo se dnes využívá ke stavbě rodinných domů, halových a mostních staveb, staveb občanské vybavenosti a pomalu se také dostáváme ke konstrukcím vícepatrových dřevěných budov.
Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

Doporučuji na 100%! Super jednání, velká ochota, perfektně odvedená práce. Pán z Ferdy byl opravdový profesionál. A co mě velice mile překvapilo a nebývá samozřejmostí: vše po sobě perfektně uklidil.

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce