Poskytujeme služby z oboru včelařství. Chov včel, odchyt včelích rojů, zazimování. Dále likvidaci vos a sršňů.

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Včelařství Praha

poskytuje služby z oboru včelařství. Chov včel, odchyt včelích rojů, zazimování. Dále likvidaci vos a sršňů.

  • Včelařství je jeden z nejstarších oborů lidské činnosti. Předmětem je chov včely medonosné. Výstupními produkty jsou med, vosk, propolis, pyl, mateří kašička a včelí jed. Významným výstupem včelařské činnosti je též opylení rostlin. Včelaření se v České republice věnují z velké části malovčelaři ze záliby. Včelařství je však také profesionálním oborem realizovaným na včelích farmách.
  • Ve vyspělých zemích Evropy je včelaření v důsledku industriální ekologické zátěže a zavlečení cizopasníka kleštíka včelího jediným nástrojem, kterým lze udržet včelu v přírodě, a tak chránit celý ekosystém před kolapsem.
  • Včely mají proti ostatním hmyzím opylovačům podstatnou přednost. Zimu přečkává celé včelstvo v počtu 10 000 až 15 000 jedinců. Záhy na jaře je díky vyzimovanému včelstvu k dispozici množství výkonných a nenahraditelných opylovačů, zatímco nepočetní jedinci ostatních druhů hmyzu teprve zakládají nové generace svého potomstva.
  • Včelařství jako zemědělský obor má význam při řízeném opylování. Úly umístěné na kočovných vozech se přisunují k hmyzosnubným zemědělským plodinám v době květu. Využívá se tak jedna důležitá vlastnost včely – věrnost květu. Včela se vrací k témuž druhu kvetoucí rostliny po celé období kvetení. Pro kvetoucí zemědělskou monokulturu (řepka, slunečnice) se tak stává opylovací činnost včely ekonomicky významným činitelem.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
0Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...