Orientační ceny, cena vždy závisí na tvaru plochy (počet výřezů, zaoblení, rohy, úkosy apod.), na kvalitě povrchu plochy.

 • Doprava k zákazníkovi: 250 Kč v Praze, mimo Prahu +10Kč/km
 • Vinylové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Vliesové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Textilní (hedvábné) tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Papírové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Skleněnovláknité tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Speciální zateplovací tapety: 300 Kč/m²
 • Speciální tapety (skupina těžkých tapet, kde můžou být prvky dřeva, rákosu, plastu, korku, kovu, skla apod.): od 250 Kč/m², cenu sdělíme po zhlédnutí typu tapety.
 • Bordury (lepené lepidlem i samolepicí): od 50 Kč za běžný metr, při polepu složitých tvarů, záhybů či oblouků apod.: od 70 Kč za běžný metr.
 • Fototapety: 300 Kč/m²
 • Samolepicí tapety/fólie: cenu určujeme po prohlídce nebo zaslání fotografií.
 • Odstranění staré malby či tapet: od 100 Kč/m² + doprava v Praze 250 Kč (cena je orientační, záleží vždy na stavu plochy, velikosti plochy a je potřeba vidět situaci na místě)
 • Penetrační nátěr: 50 Kč/m² + doprava v Praze 250 Kč (včetně materiálu)
 • Malířská vyrovnávací stěrka: 150 Kč/m²
 • Opravy/vyspravení trhlin, prasklin, poškození stěn: hodinová cena 400 Kč/hodina/1 řemeslník. Záleží na míře poškození, proto je potřeba vždy nejprve prohlídka pro sdělení ceny.
 • (Při měření tapetované plochy se vždy kalkuluje celá plocha m² bez ohledu zda jsou na ploše dveře, poličky, zásuvky, vypínače apod., toto je součástí započítávané tapetované plochy, jelikož tapetování plochy, která obsahuje jakékoliv výřezy, úhly, úkosy či nerovnosti, které je potřeba vyřezat, je časově i kvalitativně náročnější než tapetování čisté plochy bez jakýchkoliv překážek.)

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Tapetování vinylových tapet v Praze a blízkém okolí

Zvolili jste pro oživení interiéru a nezáleží na tom zda se jedná o byt, firmu či prodejnu namísto malování, v posledních letech stále rozšířenější tapetování?  V tom případě se obraťte na naše profesionální tapetáře. Zabýváme se lepením tapet veškerých druhů včetně tapetování velmi oblíbenými a odolnými tapetami z vinylu.

Vinylové tapety jsou často vyhledávány pro svou dobrou voděodolnost. Vinylové tapety jsou vhodné nejen do kuchyní, koupelen, chodeb či předsíní ale svými vzory, které tyto tapety nabízí jsou v neposlední řadě ideální do chat a chalup. Vzory imitují různorodé materiály a to například kachle, kachličky, cihlové či kamenné zdi, korek, různé obklady a je zde také široká škála abstraktních vzorů.

Základní vlastnosti vinylových tapet

Vinylové tapety jsou vyráběny nanášením vrstvy z umělé hmoty a celulózy (vinylu) na papírový podklad. Nabízejí vysokou odolnost proti vlhkosti a otěru, a proto se perfektně hodí do kuchyní a koupelen. Mají dobré tepelně izolační vlastnosti. Dokáží perfektně překrývat nerovnosti stěn a pro tuto svoji jedinečnou vlastnost jsou nepřekonatelné. Standardní životnost vinylových tapet se pohybuje mezi 10–15 lety.

Postup lepení vinylových tapet

Pás tapety se z rubové strany natře dostatečným množstvím speciálního lepidla určeného pro tento druh tapet. Lepidlo se na tapetě ponechá cca 3 minuty působit a po uplynutí této doby se pás tapety lepí směrem od stropu dolů na stěnu a postupně se vyhlazuje jemným kartáčem nebo stěrkou. Přebytečné lepidlo se odstraní/setře houbičkou nebo vlhkým hadříkem.

Využití vinylových tapet

 • hodí se do všech místností, pro svou odolnost jsou ideální do dětských pokojů
 • poslouží jako alternativa obkladu/kachliček za pracovní deskou kuchyňské linky
 • dobře nahradí keramický obklad stěn v koupelnách (mimo obkladů v těsné blízkosti van a obkladů ve sprchových koutech)

Povrchy vhodné pro lepení vinylových tapet

 • cihlová zeď, betonové panely
 • sádrokartonové desky
 • dřevotřískové desky OSB, desky CETRIS

Výhody a nevýhody

 • velká odolnost nejen proti vlhkosti ale také otěru a poškrábání
 • tepelně izolační vlastnosti
 • jednoduchá údržba: omyvatelnost, některé umožňují i mechanické čištění
 • vhodné pro zakrytí drobných prasklin a lehkých nerovností stěn

 • o něco náročnější postup při tapetování i odstraňování oproti jiným druhům tapet

Potřebné úpravy před tapetováním

Před samotným lepením vinylovou tapetou je zapotřebí nejprve odstranit tapetu původní a podle vlastností povrchu stěnu napustit penetrací a případným broušením nebo tmelením připravit podklad pro následné tapetování. V případech, kdy se jedná o stěny, které byli v minulosti vícekrát vymalovány, je nutné vrstvy starých barev nejdříve odstranit škrábáním, tím se zabrání odlepování tapet. Také o to se postaráme.

Inspirací a dobrým rádcem pro výběr tapet  dle Vašich potřeb Vám může být  prodejna Insipere-decor na Praze 3 s širokou nabídkou tapet všech druhů od klasických, moderních, tapety s dětskými motivy až po tapety luxusní od nejznámějších výrobců

inspire-decor

inspire-decor

inspire-decor

inspire-decor

 

 

 

 

 

 

Při návštěvě jakékoli kamenné prodejny Vám prodejci a odborníci v jedné osobě ochotně a především dobře poradí s ideálním výběrem.

Nedoporučujeme využívat pro výběr a následný nákup tapet pouze internetové obchody. E-shopy Vám, jak se říká, neumožní si tapety osahat.
Jak si spočítám kolik budu potřebovat rolí ? “ZDE” je pro Vás podrobný návod.
Veškeré informace o tapetářských službách které poskytujeme se dozvíte v následujícím odkazu TAPETÁŘI PRAHA

 

Tapetování vinylových tapet

 

Tapetáři komunity FERDA Praha rádi využijí svých dlouholetých zkušeností k tapetování Vaší zakázky. Kontaktujte komunitu FERDU , která se o vše postará a vše co bude potřeba zařídí.

Nevíte si rady s jiným problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...