Orientační ceny, cena vždy závisí na tvaru plochy (počet výřezů, zaoblení, rohy, úkosy apod.), na kvalitě povrchu plochy.

 • Doprava k zákazníkovi: 250 Kč v Praze, mimo Prahu +10Kč/km
 • Vinylové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Vliesové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Textilní (hedvábné) tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Papírové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Skleněnovláknité tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Speciální zateplovací tapety: 300 Kč/m²
 • Speciální tapety (skupina těžkých tapet, kde můžou být prvky dřeva, rákosu, plastu, korku, kovu, skla apod.): od 250 Kč/m², cenu sdělíme po zhlédnutí typu tapety.
 • Bordury (lepené lepidlem i samolepicí): od 50 Kč za běžný metr, při polepu složitých tvarů, záhybů či oblouků apod.: od 70 Kč za běžný metr.
 • Fototapety: 300 Kč/m²
 • Samolepicí tapety/fólie: cenu určujeme po prohlídce nebo zaslání fotografií.
 • Odstranění staré malby či tapet: od 100 Kč/m² + doprava v Praze 250 Kč (cena je orientační, záleží vždy na stavu plochy, velikosti plochy a je potřeba vidět situaci na místě)
 • Penetrační nátěr: 50 Kč/m² + doprava v Praze 250 Kč (včetně materiálu)
 • Malířská vyrovnávací stěrka: 150 Kč/m²
 • Opravy/vyspravení trhlin, prasklin, poškození stěn: hodinová cena 400 Kč/hodina/1 řemeslník. Záleží na míře poškození, proto je potřeba vždy nejprve prohlídka pro sdělení ceny.
 • (Při měření tapetované plochy se vždy kalkuluje celá plocha m² bez ohledu zda jsou na ploše dveře, poličky, zásuvky, vypínače apod., toto je součástí započítávané tapetované plochy, jelikož tapetování plochy, která obsahuje jakékoliv výřezy, úhly, úkosy či nerovnosti, které je potřeba vyřezat, je časově i kvalitativně náročnější než tapetování čisté plochy bez jakýchkoliv překážek.)

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Tapetování papírových tapet v Praze a blízkém okolí

Rozhodli jste se pro tapetování papírovou tapetou ve Vašem bytě, kanceláři nebo prodejně? Obraťte se na nás a my se o vše postaráme. Zabýváme se tapetováním všech druhů včetně tapetování papírovou tapetou.

Papírové tapety jsou vyhledávány pro svou nízkou cenu a jsou nejdostupnějším druhem tapet na trhu. Výběr papírových tapet není tak obsáhlý jako například u tapet vliesových nebo vinylových. Je to z toho důvodu, že papírové tapety jsou většinou potištěny dětskými motivy nebo jednoduššími vzory vhodnými na chaty, chalupy nebo do předsíní a chodeb. V nabídce jsou také vzory v imitaci různých materiálů jako dřevo, kámen, cihly, obklady a podobně. I přesto jsou vkusnou dekorací interiérů a stále jsou poměrně výrazně zastoupenou skupinou tapet.

Rozměry papírových tapet nejsou stálé, proto se lepení provádí potřením pásu tapety na rubové straně lepidlem a ponechá se pár minut nasáknout/provlhnout. Následně se tapeta lepí na stěnu a to od stropu dolů a opatrně se vyhlazuje jemným měkkým kartáčem nebo stěrkou.

Papírové tapety jsou poměrně levné a proto se často využívají do dětských pokojíčků. Dětské papírové tapety, u kterých se může stát, že je děti časem pomalují a poškodí jsou díky své nižší ceně vyhledávanou ozdobou dětských pokojíčků.

Základní vlastnosti papírových tapet

Papírové tapety se dělí na tapety z potištěného, raženého a mačkaného papíru. Může se jednat o tapety jak barevně vzorované, hladké papírové tapety nebo o typy označované jako tzv. gaufrované. Za velmi kvalitní se považují tapety dvojvrstvé ražené, označované jako duplexní. Papírové tapety jsou použitelné do většiny interiérů, nehodí se však do vlhkého prostředí a na stěny, které hodně praskají a vlhnou z venkovních prostor.

Kvalita papírových tapet se hodnotí dle hmotnosti ( gramáže ) na:
 • Lehké papírové tapety < 110 g/m²
 • Středně těžké papírové tapety 110 – 140 g/m²
 • Těžké papírové tapety > 140 g/m²

Potřebné úpravy před tapetováním

Před samotným tapetováním papírovou tapetou nejprve odstraníme tapety původní a dle vlastností povrchu natřeme penetrací a broušením nebo tmelením připravíme podklad pro samotné tapetování. V případě, že se jedná o stěny, na kterých jsou již ve více vrstvách staré výmalby, je nejprve zapotřebí tyto vrstvy odstranit škrábáním.

Nejste pevně rozhodnuti výběrem té správné tapety?  Inspirací a poradcem v jednom Vám může být  prodejna Insipere-decor na Praze 3 , kde najdete širokou nabídku tapet všech druhů od tapet klasických, přes tapety moderní, tapety s dětskými motivy až po tapety luxusní od nejznámějších výrobců

inspire-decor

inspire-decor

inspire-decor

inspire-decor

 

 

 

 

 

 

Při návštěvě této kamenné prodejny Vám odborníci rádi a především dobře poradí s nejvhodnějším výběr přesně podle Vašich potřeb.

Nedoporučuje se využívání internetových obchodů pro výběr a následný nákup tapet, tyto obchody Vám, jak se říká, neumožní si tapety osahat.
Více informací o našich tapetářských službách se dozvíte na tomto odkazu TAPETÁŘI PRAHA

 

Tapetování papírovou tapetou

 

Tapetáři komunity řemeslníků Ferda Praha mají dlouholeté zkušenosti s tapetováním. Kontaktujte FERDU , on se o vše postará a vše potřebné zařídí.

 

Nevíte jak spočítat kolik rolí tapet budete potřebovat ? „ZDE“ je pro Vás návod.

Nevíte si rady s jiným problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.

 

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...