Tapetování papírových tapet Praha

Poptat službu

Typické práce služby Tapetování papírových tapet Praha

Tapetování pokojů papírovou tapetou Tapetování interiérů chat a chalup papírovou tapetou • Tapetování předsíní a chodeb papírovou tapetou

Rozhodli jste se pro tapetování papírovou tapetou ve Vašem bytě, kanceláři nebo prodejně? Obraťte se na nás a my se o vše postaráme. Zabýváme se tapetováním všech druhů včetně tapetování papírovou tapetou

tapetování papírových tapet papírové tapety tapetáři praha

Proč zvolit papírové tapety

  • Papírové tapety jsou vyhledávány pro svou nízkou cenu a jsou nejdostupnějším druhem tapet na trhu. Výběr papírových tapet není tak obsáhlý jako například u tapet vliesových nebo vinylových. Je to z toho důvodu, že papírové tapety jsou většinou potištěny dětskými motivy nebo jednoduššími vzory vhodnými na chaty, chalupy nebo do předsíní a chodeb. V nabídce jsou také vzory v imitaci různých materiálů jako dřevo, kámen, cihly, obklady a podobně. I přesto jsou vkusnou dekorací interiérů a stále jsou poměrně výrazně zastoupenou skupinou tapet.
  • Rozměry papírových tapet nejsou stálé, proto se lepení provádí potřením pásu tapety na rubové straně lepidlem a ponechá se pár minut nasáknout/provlhnout. Následně se tapeta lepí na stěnu a to od stropu dolů a opatrně se vyhlazuje jemným měkkým kartáčem nebo stěrkou.
  • Papírové tapety jsou poměrně levné a proto se často využívají do dětských pokojíčků. Dětské papírové tapety, u kterých se může stát, že je děti časem pomalují a poškodí jsou díky své nižší ceně vyhledávanou ozdobou dětských pokojíčků.

Základní vlastnosti papírových tapet

  • Papírové tapety se dělí na tapety z potištěného, raženého a mačkaného papíru. Může se jednat o tapety jak barevně vzorované, hladké papírové tapety nebo o typy označované jako tzv. gaufrované.
  • Za velmi kvalitní se považují tapety dvojvrstvé ražené, označované jako duplexní. 
  • Papírové tapety jsou použitelné do většiny interiérů, nehodí se však do vlhkého prostředí a na stěny, které hodně praskají a vlhnou z venkovních prostor.

Kvalita papírových tapet se hodnotí dle hmotnosti ( gramáže ) na:
  • Lehké papírové tapety < 110 g/m²
  • Středně těžké papírové tapety 110 – 140 g/m²
  • Těžké papírové tapety > 140 g/m²

Potřebné úpravy před tapetováním papírových tapet

  • Před samotným tapetováním papírovou tapetou nejprve odstraníme tapety původní a dle vlastností povrchu natřeme penetrací a broušením nebo tmelením připravíme podklad pro samotné tapetování. V případě, že se jedná o stěny, na kterých jsou již ve více vrstvách staré výmalby, je nejprve zapotřebí tyto vrstvy odstranit škrábáním.

Nejste pevně rozhodnuti výběrem té správné tapety?  Inspirací a poradcem v jednom Vám může být  prodejna Insipere-decor na Praze 3 , kde najdete širokou nabídku tapet všech druhů od tapet klasických, přes tapety moderní, tapety s dětskými motivy až po tapety luxusní od nejznámějších výrobců

Nevíte jak spočítat kolik rolí tapet budete potřebovat? "ZDE" je pro Vás návod.


Tapetáři komunity řemeslníků FERDA využívají dlouholetých zkušeností s tapetováním nejen papírovými tapetami k realizaci nových zakázek.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!

Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

Doporučuji na 100%! Super jednání, velká ochota, perfektně odvedená práce. Pán z Ferdy byl opravdový profesionál. A co mě velice mile překvapilo a nebývá samozřejmostí: vše po sobě perfektně uklidil.

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce