Orientační ceny, cena vždy závisí na tvaru plochy (počet výřezů, zaoblení, rohy, úkosy apod.), na kvalitě povrchu plochy.

 • Doprava k zákazníkovi: 250 Kč v Praze, mimo Prahu +10Kč/km
 • Vinylové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Vliesové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Textilní (hedvábné) tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Papírové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Skleněnovláknité tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Speciální zateplovací tapety: 300 Kč/m²
 • Speciální tapety (skupina těžkých tapet, kde můžou být prvky dřeva, rákosu, plastu, korku, kovu, skla apod.): od 250 Kč/m², cenu sdělíme po zhlédnutí typu tapety.
 • Bordury (lepené lepidlem i samolepicí): od 50 Kč za běžný metr, při polepu složitých tvarů, záhybů či oblouků apod.: od 70 Kč za běžný metr.
 • Fototapety: 300 Kč/m²
 • Samolepicí tapety/fólie: cenu určujeme po prohlídce nebo zaslání fotografií.
 • Odstranění staré malby či tapet: od 100 Kč/m² + doprava v Praze 250 Kč (cena je orientační, záleží vždy na stavu plochy, velikosti plochy a je potřeba vidět situaci na místě)
 • Penetrační nátěr: 50 Kč/m² + doprava v Praze 250 Kč (včetně materiálu)
 • Malířská vyrovnávací stěrka: 150 Kč/m²
 • Opravy/vyspravení trhlin, prasklin, poškození stěn: hodinová cena 400 Kč/hodina/1 řemeslník. Záleží na míře poškození, proto je potřeba vždy nejprve prohlídka pro sdělení ceny.
 • (Při měření tapetované plochy se vždy kalkuluje celá plocha m² bez ohledu zda jsou na ploše dveře, poličky, zásuvky, vypínače apod., toto je součástí započítávané tapetované plochy, jelikož tapetování plochy, která obsahuje jakékoliv výřezy, úhly, úkosy či nerovnosti, které je potřeba vyřezat, je časově i kvalitativně náročnější než tapetování čisté plochy bez jakýchkoliv překážek.)

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Tapetování nábytku v Praze a blízkém okolí

Jedním z nejčastěji využívaných způsobů renovace starého opotřebovaného nábytku je tapetování, polep samolepicí folií.

Využití samolepicích fólií se skvěle hodí pro renovaci či jen zkrášlení a oživení starého nábytku. Dále také k polepu dveří, oken, či obkladových desek kuchyňských linek.

Samolepicí fólie se na rozdíl od klasických tapet nevyužívají k tapetování přímo na zeď, pouze k polepu různorodých, perfektně hladkých a nesavých povrchů a materiálů a to pouze v interiéru. Při menších nerovnostech povrchu nábytku, například u drobných prasklin je možné tyto nerovnosti odstranit tmelením a zbroušením.

U nábytku, kde má povrch větší nerovnosti a poškození doporučujeme po zatmelení a vybroušení zvolit vliesovou či vinylovou tapetu, v mnoha případech se nám tyto alternativy osvědčily.                        DOPORUČENÍ:  čím kvalitnější tapetu z hrubším vzorem zvolíte tím se mnohem lépe zakryjí nerovnosti povrchu.

Díky horní vrstvě z PVC jsou samolepicí fólie odolné proti oděru a plně omyvatelné.

Můžete vybírat z celé řady vzorů ať už se jedná o vzory dekorativní, v imitaci přírodních  materiálů ( dřevo, kámen ), jednobarevné nebo folie s průhlednými vzory, které jsou ideální k polepu skleněných výplní dveří.

Vrstvy samolepicích folií:

 • 1. vrstva – PVC povrch
 • 2. vrstva – lepící plocha
 • 3. vrstva – nosný papír

Standardní a nejběžnější rozměry rolí jsou:

 • Délka: 15 m
 • Šíře:  45 cm , 67,5 cm , 90 cm

Potřebné úpravy před polepem samolepicí folií

Samolepicí fólie je možné použít například na lakované dřevo, dřevotřísku, laminát, umakart, plech, sklo, plast apod. Z důvodu kopírování podkladu samolepicí folií musí být podklad nejen hladký, ale také nesavý a v neposlední řadě čistý a zbavený všech mastnot a prachu. Drsné a nerovné plochy je zapotřebí důkladně přebrousit a  následně očistit. Neošetřené přírodní dřevo je nutné natřít základovou barvou na akrylové bázi.

Veškeré informaci o dalších službách z oboru tapetování se dozvíte v následujícím odkazu TAPETÁŘI PRAHA

TapetTapetování nábytkuování nábytku

Tapetáři řemeslnické komunity FERDA Praha využívají svých zkušeností s tapetováním nábytku k realizaci nových zakázek. Kontaktujte FERDU , on se o vše postará a vše potřebné zařídí.

Nevíte si rady s jiným problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...