Orientační ceny, cena vždy závisí na tvaru plochy (počet výřezů, zaoblení, rohy, úkosy apod.), na kvalitě povrchu plochy.

 • Doprava k zákazníkovi: 250 Kč v Praze, mimo Prahu +10Kč/km
 • Vinylové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Vliesové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Textilní (hedvábné) tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Papírové tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Skleněnovláknité tapety: 250 Kč/m² (podle typu tapety, stavu plochy, velikosti plochy, počtu výřezů apod.)
 • Speciální zateplovací tapety: 300 Kč/m²
 • Speciální tapety (skupina těžkých tapet, kde můžou být prvky dřeva, rákosu, plastu, korku, kovu, skla apod.): od 250 Kč/m², cenu sdělíme po zhlédnutí typu tapety.
 • Bordury (lepené lepidlem i samolepicí): od 50 Kč za běžný metr, při polepu složitých tvarů, záhybů či oblouků apod.: od 70 Kč za běžný metr.
 • Fototapety: 300 Kč/m²
 • Samolepicí tapety/fólie: cenu určujeme po prohlídce nebo zaslání fotografií.
 • Odstranění staré malby či tapet: od 100 Kč/m² + doprava v Praze 250 Kč (cena je orientační, záleží vždy na stavu plochy, velikosti plochy a je potřeba vidět situaci na místě)
 • Penetrační nátěr: 50 Kč/m² + doprava v Praze 250 Kč (včetně materiálu)
 • Malířská vyrovnávací stěrka: 150 Kč/m²
 • Opravy/vyspravení trhlin, prasklin, poškození stěn: hodinová cena 400 Kč/hodina/1 řemeslník. Záleží na míře poškození, proto je potřeba vždy nejprve prohlídka pro sdělení ceny.
 • (Při měření tapetované plochy se vždy kalkuluje celá plocha m² bez ohledu zda jsou na ploše dveře, poličky, zásuvky, vypínače apod., toto je součástí započítávané tapetované plochy, jelikož tapetování plochy, která obsahuje jakékoliv výřezy, úhly, úkosy či nerovnosti, které je potřeba vyřezat, je časově i kvalitativně náročnější než tapetování čisté plochy bez jakýchkoliv překážek.)

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Tapetování hedvábných tapet v Praze a blízkém okolí

Jste rozhodnuti pro nové tapetování ve Vašem bytě, firemní kanceláři nebo showroomu? Toužíte-li po skutečně hodnotné tapetě nebo jste jen vyznavači přírodních materiálů, nabízí se pro Vás alternativa tapetování tapetami právě z přírodních materiálů ať už se jedná o tapety z papyrusu – ručně vyráběného papíru, ze sisalového vlákna, vlny či  tapety z hedvábí. Nikdy nelze žádným uměle vyrobeným materiálem napodobit povrch, lesk nebo jinou vlastnost přírodních materiálů jako je to například u zmiňovaného hedvábí.

Ve většině případů se tento druh tapet stává dominantou a ozdobou interiérů. Může se jednat o tapetu na celou stěnu, ale také  jen o jeden či několik pruhů tapet.

Základní vlastnosti hedvábných tapet

Jedná se o ne zcela odolné materiály. Jejich odolnost a pevnost je většinou zvyšována podlepením zadní strany papírem nebo vliesem. Tato skutečnost však není podstatná. Většina přírodních tapet je připravována a vyráběna ručně a proto se jedná o originální, jedinečný a zcela designový produkt. Hedvábné tapety nabízí rozmanité vzory, jako například vzory klasické a damaškové, proužky i jednobarevné látky, najdete mezi nimi jemné i drsnější struktury, měkké pastelové odstíny ale i živé barvy. Tapety z hedvábných vláken jsou přetíratelné, voděodolné a vyznačují se dlouhou životností.

Tapety s textilními (hedvábnými) vlákny  patří mezi cenově nákladnější – původním účelem bylo napodobení sametových tapet. Do základního materiálu tapety jsou přidána nastříhaná vlákna z umělého nebo přírodního hedvábí, která prochází až k rubu papíru, díky tomu působí dojmem kobercového vlasu. Tento druh tapet vyžaduje odborné lepení.

Povrchy vhodné pro lepení hedvábných tapet

 • cihlová zeď, betonové panely
 • sádrokartonové desky
 • dřevotřískové desky OSB, desky CETRIS

Potřebné úpravy před tapetováním

Než se započne s tapetováním je zapotřebí, pokud se nejedná o stěnu s novým povrchem, nejprve odstranit tapetu původní a podle vlastností povrchu natřít stěnu penetrací a broušením případně tmelením připravit podklad pro samotné tapetování. U stěn, které byli v minulosti vícekrát vymalovány, je zapotřebí vrstvy starých barev odstranit škrábáním.

Nabízí se několik kritérií pro správný výběr tapety. Inspirací a rádcem může být  prodejna Insipere-decor na Praze 3 s bohatou nabídkou tapet všech druhů a materiálů od klasických, moderních, s dětskými motivy až po tapety luxusní od renomovaných výrobců

inspire-decor.com

inspire-decor.com

inspire-decor.com

inspire-decor.com

 

 

 

 

 

 

Při návštěvě této kamenné prodejny Vám odborníci ochotně a především dobře poradí s nejlepším výběrem.

Nedoporučuje se využívat pro výběr a nákup tapet internetové obchody, tyto obchody Vám, jak se říká, neumožní si tapety osahat.
Nevíte jak si spočítat kolik rolí tapet budete potřebovat ? „ZDE“ je pro Vás návod.
Více informací o našich tapetářských službách se dozvíte v následujícím odkazu TAPETÁŘI PRAHA

 

Tapetování hedvábných tapet

Tapetáři řemeslnické komunity Ferda Praha využívají svých mnohaletých zkušeností s tapetováním tapet z přírodních vláken k realizaci nových zakázek. Kontaktujte komunitu FERDU , která se o vše postará a vše co je potřebné zařídí.

Nevíte si rady s jiným problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...