Renovace parket

Broušení parket

Lakování parket

Voskování parket

Leštění parket

Tmelení parket

Olejování parket

Lištování parket

Drátkování parket

 

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

 

 

Renovace parket v praxi

 

Broušení parket

Ze všeho nejdříve je potřeba odstranit obvodové lišty podlahy, Před broušením parket je potřeba parketovou podlahu očistit, zbavit prachu, odstranit nánosy nečistot, vyčnívající hřebíčky apod. a případné uvolněné části pevně připevnit, tak aby nedošlo během broušení parket k nesouměrnému zbroušení, které by se ukázalo až po upevnění uvolněných parket po broušení. Dále následuje broušení, které je dobré provádět po směru parket. Pokud jsou parkety uspořádány do tzv. stromečku, brousí se po směru stromečku. Brousit téměř kolmo můžeme v případě, že je podlaha velmi křivá. Pokud jsou na podlaze nerovnosti, je třeba je vybrousit bruskou ručně nebo opatrně krajovou bruskou.

Broušení pásovou bruskou provádíme vždy jízdou vpřed i vzad ve stejné stopě, poté se přesuneme o půl šíře pásu vlevo a stejný postup opakujeme. V okamžiku, kdy je spuštěn válec, musí být bruska v pohybu, abychom se vyvarovali vybroušení prohlubní. To samé platí i při dojezdu ke stěně, kdy je třeba nejprve válec zvednout, než měníme směr a pak opět spustit.

Dále se pokračuje broušením krajovou bruskou,  kdy krouživými pohyby vybrousíme místa, kam jsme se s pásovou bruskou nedostali. Místa okolo zárubní, trubek topení apod. vybrousíme ručně. Pravidelně rukou kontrolujeme, zda jsme dobře vybrousili náběh, který vznikl po broušení pásovou bruskou. Dle potřeby je také nutné včas vyměňovat brusné kotouče.

Tmelení parket

Při tmelení se používají piliny z broušení. Ty se smíchají se spárovací hmotou a pomocí špachtle se vyrobený tmel vpraví do spár. Protože se ve velkých spárách tmel nepatrně propadne, zhruba po 15 minutách postup opakujeme. Po zaschnutí tmelu se plocha opět přebrousí. Pokud se parkety v podlaze hýbou, pak tmelení nemá význam, jelikož tmel časem ze spár vypadne. Dále se pokračuje opět broušením prostřednictvím pásové brusky. Brousit začínáme vždy striktně v protilehlém rohu místnosti. Nesmíme zapomenout na vysypání nabroušených pilin z pytle. Mohla by totiž nastat situace, kdy by se do pilin mohl dostat rozpálený hřebíček, který by piliny mohl zapálit.

Lakování parket

Před lakováním musí být podlaha dokonale vybroušena a pečlivě vyčištěna a zbavena všech nečistot. Poté je možné aplikovat základní lak. Lak se nanáší na plochu pomocí válečku, na kraje a rohy místnosti se použije štětec. Ideální je postupovat od okna ke dveřím, kdy proti světlu můžeme kontrolovat, zda jsme nevynechali žádné místo. Po zatvrdnutí základního laku (dle výrobku) je nutné jej lehce přebrousit ručně brusným papírem, nebo brusnou mřížkou o dané zrnitosti. Ještě před přebrušováním je ideální doba k montáži obvodových lišt. Pak je třeba nanést dvě vrstvy vrchního laku v požadovaných rozestupech dle výrobce. Lak sice plně zaschne po 24 hodinách, ale své vlastnosti získá až během sedmi dnů, proto není vhodné podlahu během této doby zatěžovat.

Olejování parket

Na závěr renovace parket na podlahu naneseme olej. Nejlépe pomocí široké špachtle a štětce, nebo hadru, který nepouští chlupy. K vmasírování oleje do podlahy se používá rotační bruska. Je nutné zajistit, aby přebytečný olej na povrchu nezaschl. Buď se rozleští bruskou, nebo ho stačí setřít hadrem. Po zaschnutí se mohou montovat obvodové lišty a znovu nanést další vrstvu oleje.

Specializujeme se i na renovace dalšího vybavení domů a bytů jako renovace dveří, renovace oken, renovace špaletových oken nebo renovace nábytku. Poradíme si s veškerými podlahářskými pracemi .

Nevíte si rady s jakýmkoli problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, malování a natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.

 

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...