Odstranění starého nátěru

Renovace špalety

Tmelení dřevěných špaletových oken

Broušení dřevěných špaletových oken

Natírání dřevěných špaletových oken

Repase dřevěného špaletového okna

Výměna klik dřevěného špaletového okna

Výměna kování dřevěných špaletových oken

Renovace nadpraží dřevěného špaletového okna

Renovace ostění dřevěného špaletového okna

Renovace parapetu dřevěného špaletového okna

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

 

 

Renovace dřevěných špaletových oken Praha-co je to špaleta a kdy se renovace vyplatí

Špaletou se nazývá vnitřní povrch mezi vnějším a vnitřním křídlem okna. Horní, dolní, levá i pravá část povrchu uvnitř těchto dvou křídel se tedy nazývá špaleta. Jelikož v prostoru mezi těmito dvěma křídly dochází k tepelným ztrátám, nahrazují se tyto typy modernějšími. V mnoha případech to ale není možné z důvodů zachování autenticity historických objektů, pak je tedy možnost tato dřevěná špaletová okna renovovat. Důvod pro zvolení renovace dřevěných špaletových oken oproti instalaci nových oken ale nemusí být pouze problém s památkovým úřadem, v mnoha případech není zapotřebí starý lak odstraňovat, někdy je dostačující pouze oprava vytmelením poškozených míst či jen přebroušení a nanesení nového nátěru.  Renovace dřevěných špaletových oken tedy může být ve spoustě případů  výhodnější než pořizování nových oken.

Renovace dřevěných špaletových oken a základní pojmy

  • Špaleta – povrch vnitřních ploch mezi vnějším a vnitřním křídlem okna
  • Ostění – povrch svislých ploch mezi křídly
  • Nadpraží/klenba – horní plocha mezi křídly
  • Parapet – dolní plocha mezi křídly

Špaleta – Wikipedia

Kromě špaletových oken renovujeme také klasická okna, dveře, nábytek, parkety, ploty, různé brány a vrata, schody nebo třeba zábradlí.

Nevíte si rady s jiným problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, malování a natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...