Pokládka keramické dlažby

Pokládka betonové dlažby

Pokládka dřevěné dlažby

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

 

 

Pokládka dlažby Praha

Je mnoho různých druhů a typů dlažby a výsledná cena práce za pokládku dlažby závisí na více faktorech, proto máme v ceníku uvedené určité rozpětí. Faktory, které ovlivňují cenu na m², za kterou se bude pokládka dlažby provádět, jsou například velikost dlažby, tvar povrchu, kde se bude pokládka dlažby provádět, počet záhybů, rohů nebo oblouků. Záleží také zda a v jakém rozsahu budou použity okrasné prvky jako např. bordura, listela nebo bombato. Pokládka dlažby je tím náročnější, čím je materiál dlažby tvrdší. Pokud chcete mít perfektně položenou dlažbu, vyberte zkušené řemeslníky komunity Ferda a položená dlažba ve Vašem objektu pro Vás bude dobrou vizitkou.

Druhy dlažeb

Dlažbu lze položit na mnoho různých podkladů jako např. interiérové podlahy, chodníky, terasy, náplavky nebo trávníky. Dle konkrétních podkladů tedy rozlišujeme i jednotlivé druhy dlažby:

  • Kamenná dlažba – jde o často používaný materiál na chodníky a zahradní cesty, nejčastěji se používá materiál z žuly, pískovce nebo vápence.
  • Betonová dlažba – je ideální především pro svou pevnost a trvanlivost. Nejčastější je betonová zámková dlažba, která se vyrábí v různých tvarech a barevných provedeních.
  • Keramická dlažba – má nízkou nasákavost a je velmi pevná, dá se pokládat na plocho, na hranu či na výšku a lze s ní vytvářet rozmanité vzory.
  • Zatravňovací dlažba – je ideální tam, kde je potřeba zpevnit příjezdovou plochu, ale zároveň je nutné, aby se srážková voda vsakovala do země, vyrábí se z betonu, keramiky nebo plastů jako tvárnice s různými rozměry, s šedou nebo s barevnou úpravou. Jednotlivé tvárnice se zasypou zeminou a do nich se vyseje travní směs, popřípadě je možné na povrch uložit rolované travnaté koberce.
  • Dřevěná dlažba – na dlažbu lze použít i dřevo, podmínkou ovšem je, že se musí impregnovat proti vlhkosti. Vhodným materiálem je především kulatina.

 

 

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VKPrint this pageEmail this to someone
Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...