Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Hodinový manžel Praha oprava vypínačů a zásuvek Vám vymění, zapojí, případně opraví nefunkční zásuvky a vypínače

 • Zásuvka je elektrotechnická součástka, která slouží pro připojení elektrických spotřebičů k elektrorozvodné síti. Zásuvka tvoří nejčastěji nepohyblivou část zásuvkového propojení, připevněnou ke stěně budovy, rozváděči nebo stroji. Může být ale i pohyblivou součástí prodlužovačky nebo volné rozbočky (rozdvojky apod.). Do ní se zastrkuje vidlice (proto také zástrčka). Vidlice je součástí pohyblivého přívodu (kabelu) k jinému elektrickému zařízení, nebo je přímo částí tohoto zařízení (zásuvkový adaptér).
 •  Vypínač je ručně ovládaný mechanický spínač k zapínání a vypínání osvětlení. Je to důležitá součást elektroinstalace.

Základní provedení a typy spínačů/vypínačů:

Spínače mají dvě stabilní polohy, do kterých se vypínač stlačením klapky překlápí. Po oddálení ruky zůstane vypínač ve zvolené poloze.

 • Jednopólový spínač – také spínač č. 1. Má jeden vstup a jeden výstup. V jedné poloze jsou kontakty oddálené, elektrický obvod je přerušen. Ve druhé poloze jsou kontakty přitisknuty k sobě, obvod je uzavřen. Používá se tam, kde z jediného místa ovládáme jediné svítidlo (jediný okruh). Jeho obdobou jsou spínače zabudované přímo do lamp, nebo do přívodních kabelů k lampám.
 • Dvoupólový spínač – také spínač č. 2. Má dva vstupy a dva výstupy. Funkce je stejná jako u spínače č. 1. Má jednu ovládací klapku a zapíná/vypíná dva vodiče (obvody) současně.
 • Trojpólový spínač – také spínač č. 3. Má tři vstupy a tři výstupy. Funkce je stejná jako u spínače č. 1. Má jednu ovládací element a zapíná/vypíná tři vodiče (obvody) současně. Nejčastěji se používá jako trojfázový spínač sporáku.
 • Trojpólový spínač s vypínáním středního vodiče – také spínač č. 03. Jde o trojfázový spínač. Oproti spínači č. 3 je bezpečnější, protože rozpíná zároveň pracovní a fázové vodiče.
 • Hotelový přepínač – také spínač č. 4. Má jeden společný elekrický přívod a dva vývody. Umožňuje spínat dva obvody. Poloha 1 zapnut jen obvod 1. Poloha 2 zapnut jen obvod 2. Poloha 3 vypnuto vše, tj. obvod 1 i obvod 2. Název vychází z použití v hotelových pokojích, kdy umožňoval zapnout buď jen lustr nebo jen lampičku na nočním stolku.
 • Sériový přepínač – také spínač č. 5, nebo lustrový spínač. Zdvojený spínač č.1 s jedním společným přívodem a dvěma, na sobě nezávisle ovládanými vývody. Má dělenou klapku. Umožňuje samostatně ovládat dva nezávislé obvody. Název vychází z použití na lustru se dvěma skupinami žárovek.
 • Střídavý přepínač – také spínač č. 6, nebo schodišťový spínač. Má jeden společný přívod a dva vývody, ke kterým tento společný přívod střídavě připojuje. Má jednoduchou klapku. Dvojice schodišťových spínačů je využívána ke spínání jednoho obvodu (svítidla) ze dvou míst. Typické využití je ovládání osvětlení z obou konců průchozíchodby nebo schodiště, odtud je odvozen i název. Je možné použít jen přívod a jeden z vývodů, pak nahradí spínač č.1.
 • Křížový přepínač – také spínač č. 7. Má dvě dvojice vstupů/výstupů, které jsou navzájem funkčně rovnocenné. Propojuje vzájemně dvě dvojice vodičů. Libovolný počet křížových přepínačů se zařazuje mezi dvojici střídavých – schodišťových přepínačů. Křížový přepínač je využíván ke spínání jednoho obvodu (svítidla) ze třetího a dalšího místa.
 • Sériový přepínač střídavý – také spínač č. 5A. Skládá se z rozpůlené klapky, kde na jedné straně je spínač č.1 a na druhé spínač č.6. Slouží k ovládání dvou obvodů z jednoho místa a jeden z nich jde ovládat ze dvou míst.
 • Dvojitý přepínač střídavý – také spínač č. 5B. Skládá se z rozpůlené klapky, kde na obou stranách jsou spínače č.6. Slouží k ovládání dvou obvodů ze dvou míst.

Hodinový manžel Praha si poradí nejen s opravou veškerých vypínačů a zásuvek

Poskytujeme komplexní služby hodinového manžela, který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opraví lampy a lampičky , protékající kohoutek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž sanitární technikymontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, malování a natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.

 

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...