Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Protéká vám vodovodní kohoutek? Pro Hodinového manžela Praha je oprava protékajícího kohoutku radostí 🙂

 • Jedny z nejčastějších prací hodinového manžela jsou opravy kapající baterie, protékající přívodní hadička, kapající přívodní ventil nebo protékání kolem kohoutku.
 • Protékání nebo kapání baterie může mít více příčin, může být na vině vadná kartuše baterie (keramická vložka, která řídí tok vody a na ní se nasazuje madlo), poškozené samotné tělo baterie (prasklé rameno nebo některá část těla vodovodní baterie), nebo , pokud vlastníte kohoutkovou vodovodní baterii poškozený/opotřebovaný ventil (kuželka).

Typy vodovodních baterií podle umístění v domě:

 • Dřezové baterie
 • Umyvadlové baterie
 • Vanové baterie
 • Sprchové baterie
 • Bidetové baterie
 • Termostatické baterie
 • Kuchyňské baterie

Dřezové baterie – stojánkové; nástěnné (instalované na stěnu); s výsuvnou sprchou; pouze pro studenou vodu

Umyvadlové baterie – stojánkové; nástěnné; podomítkové (jejich využití nabízí značnou úsporu místa a komfortní ovládání); s výsuvnou sprchou; s bidetovou sprchou; pouze pro studenou vodu

Vanové baterie – nástěnné; podomítkové; na okraj van

Sprchové baterie – nástěnné; podomítkové

Termostatické baterie – vanové; sprchové; umyvadlové; dřezové; bidetové

Základní typy vodovodních baterií:

 • Pákové baterie – umožňuje mnohem lepší citlivost a nastavení vody. Pákové baterie jsou praktičtější, než kohoutkové, můžete s nimi manipulovat pouhou jednou rukou. Pákou se nastavuje jak tlak, tak i teplota vody. Kvalita pákové baterieje závislá zejména na kartuši, kterou tvoří dvě keramické destičky s otvory umístěnými proti sobě. Pomocí páky se jimi posouvá, otvory protéká voda a podle toho, jak pákou otáčíme a zdvíháme ji, regulujeme průtok vody.
 • Kohoutkové baterie – má oproti pákové baterii spotřebu vody vyšší až o 40%. Kohoutkové baterie jsou vhodné nad vanu, kdy při jejím napouštění nemusíte nastavovat optimální poměr teplé a studené vody. Jednoduše otočíte kohoutkem a napustíte horkou vodu. Jsou určené pro uživatele, kteří preferují klasické ovládání baterie samostatnými kohoutky.
 • Bezdotykové baterie – ovládají se přetrhnutím paprsku, s přednastavenou teplotou a tlakem vody.
 • Termostatické vodovodní baterie – umožňují nastavení stálé teploty vody. Použitím těchto baterií nemusíte mít obavu z náhlé změny teploty vody při sprchování. Další plus pro termostatické baterie je bezpečnost těchto baterií, hlavně pro rodiny s dětmi. Termostatické baterie mají bezpečnostní dětskou pojistku proti opaření. Na úchytu je naznačená teplotní škála a červeným tlačítkem se nastavuje požadovaná teplota. Tyto vodovodní baterie jsou po mnoho let testovány a drží si stále vysokou kvalitu. Perlátor míchá vodu se vzduchem, díky tomu je proud vody měkký, perlivý a též zamezuje nekontrolovanému kapání vody z kohoutku. Baterie je vyrobená z mosazného korpusu, který je broušený, následně leštěný, pokrytý vrstvou niklu a na konec dostatečnou vrstvou chromu.** Termostatické vodovodní baterie Standard**: představují standartní řada termostatických baterií s moderním designem a vysokou užitkovou hodnotou. Termostatické vodovodní baterie Classic: představují baterie zajímavého designu s vysokou užitkovou hodnotou. Termostatické vodovodní baterie Exclusive: představují výjimečnou řadu termostatických baterií s vysokou užitkovou hodnotou a nadčasovým designem.
 • Kuchyňské baterie – při výběru kuchyňské baterie je potřeba brát v úvahu různá hlediska, např. přívod vody, typ dřezu a design kuchyně. I když v dnešní době většinu nádobí umyje myčka, bez dřezu a kuchyňské baterie se žádná kuchyň neobejde.

Hodinový manžel Praha si poradí nejen s opravou protékajících/kapajících kohoutků

Poskytujeme komplexní služby hodinového manžela, který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy ,  opravy vypínačů a zásuvek , opraví lampy a lampičky či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž sanitární technikymontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, malování a natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...