Montáž sádrokartonové příčky

Montáž sádrokartonového podhledu

Montáž sádrokartonové konstrukce

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Montáž sádrokartonu Praha

Komunita řemeslníků Ferda provádí sádrokartonové příčky (mezibytové, bezpečnostní i tepelné), sádrokartonové konstrukce, sádrokartonové podhledy (rovné, šikmé, obloukové, minerální, mřížové nebo akustické), výřezy děr, demontáže sádrokartonu a jiné sádrokartonářské práce.

Výhody montáže sádrokartonu/SDK

Montáž sádrokartonu je rychlým a levným způsobem suchého zdění, který se hodí jak pro stěny místností, tak i pro snižování stropů, nebo tvorbu výklenků.
Sádrokarton je tvořen ze sádrové hmoty lisované mezi dva silné kartony. Vyrábějí se i sádrokartony určené do vlhkých místností, které jsou napuštěné silikonem.

Sádrokartonové desky se montují na sádrokartonové profily. Profily jsou většinou vyrobené z pozinkovaného ocelového plechu.

Sádrokartony jsou často využívány při rekonstrukcích bytů, ale i při stavbě novostaveb. Zdi ze sádrokartonu mají zpravidla všechny novostavby. Snadná a rychlá montáž umožňuje montování zdí ze sádrokartonů v půdních bytech, vytváření zapuštěných úložných prostorů, nebo rozdělování velkých místností na menší. Sádrokartony jsou také oblíbeným materiálem pro konstrukce stropních podhledů, do kterých lze snadno zabudovat osvětlení. Speciální úprava také umožňuje montáž sádrokartonu provádět v koupelnách nebo kuchyních.

Kromě montáže sádrokartonu montujeme také nábytek a kuchyně ať už zakoupené v běžné provozní síti či z IKEA.

Sádrokarton, nebo také sádrokartonová deska, se používá pro výstavby vnitřních stěn a stropů s použitím panelů z lisované sádrové hmoty mezi dva silné kartony papíru. Vše se potom vysouší v tzv. sušárnách. Některé typy desek mají sádrové jádro napuštěno silikonem. Tyto desky se využívají v prostorách, které jsou vystaveny vodě a vlhkosti . Tzv. sádrokartonové stavebnice se používají na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton je v současné době nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suché výstavby. Díky tomuto systému je možné stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Vlastnosti sádrokartonu

sádrokartonové desky
 • Základem je sádra a papír, jenž funguje jako tepelná izolace a zvuková izolace.
 • Zajišťuje regulace vlhkosti v místnostech.
 • Sádrokarton má protipožární odolnost 30 A min. Při použití desek větší tloušťky tuto odolnost zvýšíme.
 • Sádrokarton se montuje převážně na ocelové tenkostěnné profily.

Výhody

 • jeho tvarovatelnost
 • jeho pevnost
 • jednoduché řezání
 • dlouhá doba životnosti
 • izolační vlastnosti
 • rychlá a snadná instalace
 • některé typy lze jej používat ve venkovních a vlhkých prostorách

Nevýhody

 • Na sádrokarton je zakázáno používat jakékoliv prvky obsahující vápno, vodní sklo a silikáty, nevhodné jsou také disperzní silikátové barvy.
 • Před malováním se sádrokarton musí připravit penetrací a vyrovnat savost podkladu. Na nátěr sádrokartonu existují speciální přípravky.
 • Při malování sádrokartonu je větší spotřeba barvy.
 • Při finálním přebroušení zvýšená prašnost.

Montáže sádrokartonu

Řemeslníci komunity Ferda Praha mají dlouholeté zkušenosti nejen s montážemi sádrokartonu. Napište nám nebo zavolejte a my se o vše postaráme .

Nevíte si rady s jiným problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, malování , natírání všeho druhu a tapetování nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...