Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Hodinový manžel Praha provádí montáž osvětlení a svítidel. Namontuje a zapojí lustry, stěnové lampičky, bodová světla, zářivky, osvětlení nábytku a zařízení, světelné lišty a jiné.

Něco málo o svítidlech a osvětlení

  • těleso svítidla (korpus, montura) je mechanický základ celého svítidla, slouží k upevnění na stěnu nebo nosnou konstrukci. Nese ostatní díly a je k němu přimontované celé elektrické vybavení.
  • světelný zdroj může být žárovka, zářivka, výbojka, LED. Je snadno vyměnitelný díky normalizované patici.
  • kryt je průhledná nebo průsvitná, snadno demontovatelná část. Někdy jen ve formě mřížky nebo ozdobného stínidla. Mechanicky chrání křehký světelný zdroj. Zlepšuje rozložení světla a je nejnápadnější částí designu svítidla.

Podle použitého světelného zdroje dělíme svítidla na:

  • žárovková s klasickými žárovkami, halogenovými žárovkami nebo nízkovoltovými halogenovými žárovkami
  • zářivková s lineárními nebo kompaktními zářivkami
  • výbojková s výbojkou metalhalogenidovou, sodíkovou nebo rtuťovou
  • LED diodová

Použitý světelný zdroj určuje také volbu ovládacích přístrojů. Zdroje nelze libovolně zaměňovat, vede to přinejmenším ke snížení životnosti. Typicky po záměně žárovek za úsporky nelze svítidlo stmívat původním stmívačem. Při náhradě žárovkových svítidel zářivkovými může zkolabovat funkce některých schodišťových spínačů nebo pohybových čidel.

Hodinový manžel Praha si poradí nejen s montáží a instalací osvětlení

Poskytujeme komplexní služby hodinového manžela, který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampiček ,  opravy vypínačů a zásuvek , opraví protékající/kapající kohoutek či zavírání oken a dveří

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž digestoře , montáž TV držáku ,  montáž sanitární techniky a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, malování a natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte kdykoliv si nebudete vědět rady.

 

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...