Stavby modelové železnice

Stavby plastových modelů

Stavby papírových modelů

Stavby dřevěných modelů

Opravy lokomotiv a vagónů

Opravy kolejišť

Opravy modelů

Opravy RC modelů

Opravy hraček


Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…


Modeláři Praha se specializací na stavbu modelové železnice. 

Provádíme opravy stávajících kolejišť, lokomotiv a vagónů.

Modelová železnice je ztvárněním skutečné železnice a jejího okolí do zmenšeného modelu.

Modeláři Praha

Krom železničního modelářství je naší doménou stavba veškerých modelů z rozličných materiálů ať už se jedná o modely papírové, plastové či dřevěné od modelů letadel, lodí, aut, vojenské techniky, staveb až po RC modely.

Poradíme si s opravou veškerých hraček od plyšáků, panenek, autíček, letadýlek, hraček pro nejmenší až po velké RC modely.


Idea železničního modelářství

Vychází se z aktuální skutečnosti, z plánů a náčrtů současných i historických, z fotografií a dalších záznamů, a ve větší nebo menší míře se do výroby modelu zapojuje i fantazie modeláře. Kvůli rozsáhlosti rozměrů se některé prvky dále zkracují nebo používají pouze v symbolické délce či množství.

Díky spojení jednotlivých modelových prvků v jeden celek se vytváří dojem ucelené krajiny – vzniká modelová krajina. Do ní se umísťují jednotlivé funkční prvky železniční, případně i jiné dopravy. Kvalitní model je zasazen co nejdůsledněji do určité roční doby a především železniční epochy a umožňuje i co nejvěrnější napodobení železničního provozu typického pro toto období.

Jelikož železniční modelářství je náročné hlavně na prostor, který zabírá právě modelové kolejiště, vzniká proto spolková činnost v klubech železničních modelářů.

Rozchody/měřítka modelové železnice v Evropě:
velikost měřítko zmenšení rozchod kolejí
TT 1 : 120 12 mm
H0 1 : 87 16,5 mm
S 1 : 64 22,5 mm
0 1 : 45 32 mm

Více podrobných informací o železničním modelářství Vám poskytne Wikipedie


Modeláři komunity Ferda Praha si poradí se stavbou jakéhokoli kolejiště. Napište nám a my se o vše postaráme ať už se jedná o kovovýrobu, klempířské práce nebo práce zámečnické .

Nevíte si rady s jiným problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, malování a natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...