Instalace vodovodní baterie

Výměna kartuše vodovodní baterie

Čištění odpadu/čištění kanalizace

Vyhledání úniku vody z vodovodního potrubí

Vyhledání úniku vody z topení

Vyhledání úniku kapalin

Rozvody vody

Zapojení pračky

Zapojení myčky

Oprava protékajícího kohoutku

Oprava protékající vodovodní baterie

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

 

Vyřešíme Vaše problémy s vodou, topením, plynem, kanalizací i odpady. Naši instalatéři si poradí s nefunkčním splachováním, s rozvody a opravami vody nebo s čištěním odpadů. Provádíme také vyhledání úniku vody ve vodovodech nebo topení. Nevíte-li si rady, povolejte Ferdu.

Nejběžnější práce instalatéra a způsoby řešení závad

Jedny z nejčastějších prací instalatéra jsou oprava kapající baterie, protékající hadička přívodu, kapající přívodní ventil nebo protékání u kohoutku:

  • Kapající/protékající kuchyňská nebo koupelnová baterie

Protékání nebo kapání baterie může mít více míst původu, může být na vině vadná kartuše baterie (keramická vložka, která řídí tok vody a na ní se nasazuje madlo), poškozené samotné tělo baterie (prasklé rameno nebo některá část těla vodovodní baterie), nebo , pokud vlastníte kohoutkovou vodovodní baterii poškozený/opotřebovaný ventil (kuželka).

To, že se jedná o poškozenou kartuši, zjistíme tak, že voda uniká z míst, kde je madlo/páka, která je nasazena na kartuši, je vhodné nejprve vypnout přívod vody do vodovodní baterie, důkladně baterii otřít do sucha, abychom poznali kde přesně voda uniká, pak přívod vody zapnout a sledovat v jakých místech uniká.

U prasklého těla baterie máme jedinou možnost a to je výměna

Pokud nám teče kohoutková baterie v místě, kde jsou kohoutky, pak kohoutek vyšroubujeme, následně vyšroubujeme ventil (kuželku) a vyměníme přítlačné těsnění. Pokud toto nepomůže v odstranění závady, může být opotřebované tzv. sedlo, na které  dosedá těsnění. Za takových okolností můžete sedlo jemně  přefrézovat aby vznikla dokonale rovná plocha, nebo celou kohoutkovou baterii vyměnit.

  • Poškozený přívodní ventil

Pokud zjistíte, že máte poškozený/protékající přívodní ventil, tzv. roháček, je u některých ventilů možné vyměnit těsnění, které může být příčinou nefunkčnosti, ve většině případů ale běžný roháček není možné rozebrat, pak zbývá možnost zakoupit nový roháček.

  • Poškozená přívodní hadička k vodovodní baterii

Na trhu jsou k mání většinou dva druhy vodovodních hadiček k bateriím, a to plastové nebo gumové s kovovým povrchovým opletením, které jsou o něco dražší, jsou ale pružnější a odolnější, většina závad tedy vzniká u hadiček plastových.

Jestliže voda neuniká v prostoru nad dřezem, tj. někde na vodovodní baterii, ale uniká pod dřezem, zkuste nejprve utáhnout všechny spoje, pokud závada přetrvává a zjistíte, že únik může být u některého konkrétního spoje (hadička-roháček nebo hadička-baterie), zkuste vyměnit těsnění mezi těmito díly.

Druhy vodovodních baterií  Wikipedie

Výměna kartuše vodovodní baterie  Video

 

Instalatéři Praha – specialisté na každý problém v kteroukoli dobu

Naši instalatéři se zabývají vnitřní i vnější instalací vodovodních, plynovodních, topných a kanalizačních systémů a jejich opravou. Zajistí montáž a údržbu sítí pro distribuci vody, plynu a tepla. Montují a opravují regulační a měřicí techniku, topidla na naftu, plyn a tuhá paliva a podle předepsaných norem kontrolujeme těsnost a tlak.

Pomůžeme Vám, pokud Vás zasáhla havarijní situace, nebo pokud máte naplánovány práce instalatérského rázu. Svěřte svou důvěru našim instalatérům. Naši instalatéři disponují potřebnými znalostmi, dovednostmi a vybavením. Zavolejte a naši instalatéři Váš problém rychle vyřídí k Vaší plné spokojenosti.

 

Kromě služeb instalatérských poskytujeme komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, malování a natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.

 

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...