Instalace vodovodní baterie

Výměna kartuše vodovodní baterie

Čištění odpadu/čištění kanalizace

Vyhledání úniku vody z vodovodního potrubí

Vyhledání úniku vody z topení

Vyhledání úniku kapalin

Rozvody vody

Zapojení pračky

Zapojení myčky

Oprava protékajícího kohoutku

Oprava protékající vodovodní baterie

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

 

 

Instalatéři Praha

Vyřešíme Vaše problémy s vodou, topením, plynem, kanalizací i odpady. Naši instalatéři si poradí s nefunkčním splachováním, s rozvody a opravami vody nebo s čištěním odpadů. Provádíme také vyhledání úniku vody ve vodovodech nebo topení. Nevíte-li si rady, povolejte Ferdu.

Nejběžnější práce instalatéra a způsoby řešení závad

Jedny z nejčastějších prací instalatéra jsou oprava kapající baterie, protékající hadička přívodu, kapající přívodní ventil nebo protékání u kohoutku.

 

 

  • Kapající/protékající kuchyňská nebo koupelnová baterie

Protékání nebo kapání baterie může mít více míst původu, může být na vině vadná kartuše baterie (keramická vložka, která řídí tok vody a na ní se nasazuje madlo), poškozené samotné tělo baterie (prasklé rameno nebo některá část těla vodovodní baterie), nebo , pokud vlastníte kohoutkovou vodovodní baterii poškozený/opotřebovaný ventil (kuželka).

To, že se jedná o poškozenou kartuši, zjistíme tak, že voda uniká z míst, kde je madlo/páka, která je nasazena na kartuši, je vhodné nejprve vypnout přívod vody do vodovodní baterie, důkladně baterii otřít do sucha, abychom poznali kde přesně voda uniká, pak přívod vody zapnout a sledovat v jakých místech uniká.

U prasklého těla baterie máme jedinou možnost a to je výměna

Pokud nám teče kohoutková baterie v místě, kde jsou kohoutky, pak kohoutek vyšroubujeme, následně vyšroubujeme ventil (kuželku) a vyměníme přítlačné těsnění. Pokud toto nepomůže v odstranění závady, může být opotřebované tzv. sedlo, na které  dosedá těsnění. Za takových okolností můžete sedlo jemně  přefrézovat aby vznikla dokonale rovná plocha, nebo celou kohoutkovou baterii vyměnit.

  • Poškozený přívodní ventil

Pokud zjistíte, že máte poškozený/protékající přívodní ventil, tzv. roháček, je u některých ventilů možné vyměnit těsnění, které může být příčinou nefunkčnosti, ve většině případů ale běžný roháček není možné rozebrat, pak zbývá možnost zakoupit nový roháček.

  • Poškozená přívodní hadička k vodovodní baterii

Na trhu jsou k mání většinou dva druhy vodovodních hadiček k bateriím, a to plastové nebo gumové s kovovým povrchovým opletením, které jsou o něco dražší, jsou ale pružnější a odolnější, většina závad tedy vzniká u hadiček plastových.

Jestliže voda neuniká v prostoru nad dřezem, tj. někde na vodovodní baterii, ale uniká pod dřezem, zkuste nejprve utáhnout všechny spoje, pokud závada přetrvává a zjistíte, že únik může být u některého konkrétního spoje (hadička-roháček nebo hadička-baterie), zkuste vyměnit těsnění mezi těmito díly.

Druhy vodovodních baterií  Wikipedie

Výměna kartuše vodovodní baterie  Video

 

Instalatéři Praha-specialisté na každý problém v kteroukoli dobu

Naši instalatéři se zabývají vnitřní i vnější instalací vodovodních, plynovodních, topných a kanalizačních systémů a jejich opravou. Zajistí montáž a údržbu sítí pro distribuci vody, plynu a tepla. Montují a opravují regulační a měřicí techniku, topidla na naftu, plyn a tuhá paliva a podle předepsaných norem kontrolujeme těsnost a tlak.

Pomůžeme Vám, pokud Vás zasáhla havarijní situace, nebo pokud máte naplánovány práce instalatérského rázu. Svěřte svou důvěru našim instalatérům. Naši instalatéři disponují potřebnými znalostmi, dovednostmi a vybavením. Zavolejte a naši instalatéři Váš problém rychle vyřídí k Vaší plné spokojenosti.

 

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VKPrint this pageEmail this to someone
Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...