Stavba dřevěné terasy z jehličnatých dřevin

Stavba dřevěné terasy z exotických dřevin

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

Dřevěné terasy Praha

Dřevěné terasy jsou ideálním propojením mezi obytným prostorem a zahradou. Pokud chcete mít z Vašeho domu komfortní přístup na zahradu, pak je dřevěná terasa volbou právě pro Vás.  Poradíme Vám s vhodným materiálem i s vhodným technickým řešením.

Jaké dřevo vybrat a použít pro stavbu dřevěné terasy

GARAPA

Tato dřevina je velmi oblíbená a často pro dřevěné terasy používaná. Barva je zlatá až zlato-žlutá s různorodými odstíny. Má lepší vlastnosti než Massaranduba a vyznačuje se dobrou stabilitou, pevností a trvanlivostí. Jde o jednu z mála exotických dřevin, která na slunci netmavne a zůstává krémově nažloutlá. Neuvolňuje žádný pigment a počáteční vyplavování barviva se projevuje ve velmi malé míře.

MERBAU

Tato dřevina je trvanlivá a má vysokou stabilitu. Merbau je nejstabilnější exotická dřevina, jež má vysokou tvrdost, pevnost, ohebnost a pružnost. Barva je tmavě hnědá. Charakteristickým znakem Merbau jsou zlatavé proužky (krystaly síry) v kresbě dřeviny. Celkem existuje 9 druhů dřeviny zvané Merbau. Na trhu se nejčastěji setkáme s druhy Intsia palembanica a Intsia binga.

BANGKIRAI

Jedná se o dřevo z Indonésie, kterého existuje velké množství druhů. Nejčastěji se na trhu můžeme setkat s poddruhy Yellow Balau a Selangan Batu. Minimální hustota Bangkirai při 15% vlhkosti by měla dosahovat 850 kg/m³. Barva je světle až středně hnědá, místy žlutavá, časem dřevo mění barvu do šedo-stříbrné.

MASSARANDUBA

Jde o velmi těžké a tvrdé dřevo s vysokou pevností, což ho předurčuje pro stavbu venkovní dřevěné terasy. Massaranduba dosahuje 1. třídy trvanlivosti a jeho hustota je 1200 kg/m³. Barva je červenohnědá, postupem času ztmavne až do černé. Tato dřevina není kvůli vcelku vysoké míře sesychavosti vhodná pro použití na obklad.

IPE

Jedná se o brazilský ořech, jehož dřevo je velmi kvalitní, má vysokou životnost a je skutečně krásné. Ipe má nízké nároky na údržbu, a proto je velmi oblíbené pro použití jako venkovního obkladu nebo pro venkovní dřevěné terasy. Toto dřevo je výjimečně tvrdé, husté a velmi těžké. Barva je olivově hnědá až načernalá, občasně se zabarvením do červena nebo oranžova.

KEMPAS

Tato dřevina pochází z tvrdých listnatých stromů a je cenově dostupná. Dřevo je konzistentní a jeho barva je oranžovo-červená až červeno-hnědá s jemnými žlutými až světle bílými tóny. Kempas časem ztmavne až do červeno-hnědého odstínu. Jde o výrazně husté, tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo, jehož životnost je 20 let.

TEAK

Jde o tvrdé a středně těžké dřevo, jež obsahuje vysoký obsah olejnatých pryskyřic. Má téměř všechny vlastnosti, které lze od dobrého dřeva požadovat. Je trvanlivé, málo sesychá a nebobtná, má vysokou odolnost proti výkyvům vlhkosti a vysokou pevnost. Je odolné vůči povětrnostním vlivům, má dlouhodobě vybudovanou silnou obranu vůči změnám klimatu a proto mu nevadí sníh, led, slunce, déšť, vlhkost vzduchu nebo změna teplot. Jeho barva je zlatavě hnědá, občas se se zelenavým nádechem, v exteriéru oxiduje až do šedostříbrné barvy.

SIBIŘSKÝ MODŘÍN

Toto dřevo je vynikající alternativou k exotickým dřevinám. Je vyrobeno ze 100% dřeva a jedná se o jednu z nejlevnějších dřevin vhodných pro stavbu venkovní dřevěné terasy. Sibiřský modřín roste ve specifických severských podmínkách, díky nimž toto dřevo získává pevnou texturu a vysokou hustotou. Také má vysokou tvrdost a díky vysokému obsahu pryskyřice se jedná o nejodolnější dřevinu z jehličnatých stromů. Jeho životnost je 15 let.

TEPELNĚ UPRAVENÉ DŘEVO

Tepelně modifikované dřevo je novým druhem materiálu, u kterého se tepelnou a vlhkostní úpravou mění vlastnosti dřeva, zlepšuje jeho trvanlivost i další fyzikální a vlastnosti. Po tomto patentovaném procesu již dřevo dále nepřijímá žádnou vlhkost.  Má zvýšenou odolnost vůči hnilobě a povětrnostním vlivům. Má vysokou životnost a nebobtná. Po tepelné úpravě má povrch hnědou barvu.

Kromě stavby dřevěných teras zajišťujeme také stavbu pergol, stavbu srubů nebo stavbu zahradních domků.

Řemeslníci komunity Ferda Praha mají dlouholeté zkušenosti nejen se stavbou všech typů dřevostaveb včetně dřevěných teras. Napište nám nebo zavolejte a my se o vše postaráme ať už se jedná o práce lakýrnickétesařské nebo například montáž sádrokartonu .

Nevíte si rady s jiným problém, poruchou, či závadou? Potřebujete pomoci s montáží či instalací? Využijte komplexní služby hodinového manžela , který Vám pomůže s každým problémem, se kterým si nebudete vědět rady nebo na jehož řešení se nemusíte cítit. Nemusíte být sami sobě domácím řemeslníkem, který zajistí vše potřebné od rekonstrukce, zednické práce až po drobné opravy , opravy lamp a lampičekopravy vypínačů a zásuvek či zavírání oken a dveří .

Provádí montáže a instalace všeho druhu , jako například montáž osvětlení , montáž TV držákumontáž digestoře a mnoho dalších. Stačí, když nás zavoláte a řeknete nám, jaký problém před Vámi stojí. Ať už jsou to instalatérské prácedrobné opravy v domácnosti nebo kanceláři či na zahradě, natírání všeho druhu nebo opravy a renovace oken nebo renovace dveří. Zavolejte a zeptejte se kdykoliv si nebudete vědět rady.
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email

Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...