Stavba dřevěné terasy z jehličnatých dřevin

Stavba dřevěné terasy z exotických dřevin

 

Reference (400+)

Kdo jsme…

Objednej, zeptej se…

 

Dřevěné terasy Praha

Dřevěné terasy jsou ideálním propojením mezi obytným prostorem a zahradou. Pokud chcete mít z Vašeho domu komfortní přístup na zahradu, pak je dřevěná terasa volbou právě pro Vás. Poradíme Vám s vhodným materiálem i s vhodným technickým řešením.

Jaké dřevo použít pro stavbu dřevěné terasy

GARAPA

Tato dřevina je velmi oblíbená a často pro dřevěné terasy používaná. Barva je zlatá až zlato-žlutá s různorodými odstíny. Má lepší vlastnosti než Massaranduba a vyznačuje se dobrou stabilitou, pevností a trvanlivostí. Jde o jednu z mála exotických dřevin, která na slunci netmavne a zůstává krémově nažloutlá. Neuvolňuje žádný pigment a počáteční vyplavování barviva se projevuje ve velmi malé míře.

MERBAU

Tato dřevina je trvanlivá a má vysokou stabilitu. Merbau je nejstabilnější exotická dřevina, jež má vysokou tvrdost, pevnost, ohebnost a pružnost. Barva je tmavě hnědá. Charakteristickým znakem Merbau jsou zlatavé proužky (krystaly síry) v kresbě dřeviny. Celkem existuje 9 druhů dřeviny zvané Merbau. Na trhu se nejčastěji setkáme s druhy Intsia palembanica a Intsia binga.

BANGKIRAI

Jedná se o dřevo z Indonésie, kterého existuje velké množství druhů. Nejčastěji se na trhu můžeme setkat s poddruhy Yellow Balau a Selangan Batu. Minimální hustota Bangkirai při 15% vlhkosti by měla dosahovat 850 kg/m³. Barva je světle až středně hnědá, místy žlutavá, časem dřevo mění barvu do šedo-stříbrné.

MASSARANDUBA

Jde o velmi těžké a tvrdé dřevo s vysokou pevností, což ho předurčuje pro stavbu venkovní dřevěné terasy. Massaranduba dosahuje 1. třídy trvanlivosti a jeho hustota je 1200 kg/m³. Barva je červenohnědá, postupem času ztmavne až do černé. Tato dřevina není kvůli vcelku vysoké míře sesychavosti vhodná pro použití na obklad.

IPE

Jedná se o brazilský ořech, jehož dřevo je velmi kvalitní, má vysokou životnost a je skutečně krásné. Ipe má nízké nároky na údržbu, a proto je velmi oblíbené pro použití jako venkovního obkladu nebo pro venkovní dřevěné terasy. Toto dřevo je výjimečně tvrdé, husté a velmi těžké. Barva je olivově hnědá až načernalá, občasně se zabarvením do červena nebo oranžova.

KEMPAS

Tato dřevina pochází z tvrdých listnatých stromů a je cenově dostupná. Dřevo je konzistentní a jeho barva je oranžovo-červená až červeno-hnědá s jemnými žlutými až světle bílými tóny. Kempas časem ztmavne až do červeno-hnědého odstínu. Jde o výrazně husté, tvrdé, těžké a trvanlivé dřevo, jehož životnost je 20 let.

TEAK

Jde o tvrdé a středně těžké dřevo, jež obsahuje vysoký obsah olejnatých pryskyřic. Má téměř všechny vlastnosti, které lze od dobrého dřeva požadovat. Je trvanlivé, málo sesychá a nebobtná, má vysokou odolnost proti výkyvům vlhkosti a vysokou pevnost. Je odolné vůči povětrnostním vlivům, má dlouhodobě vybudovanou silnou obranu vůči změnám klimatu a proto mu nevadí sníh, led, slunce, déšť, vlhkost vzduchu nebo změna teplot. Jeho barva je zlatavě hnědá, občas se se zelenavým nádechem, v exteriéru oxiduje až do šedostříbrné barvy.

SIBIŘSKÝ MODŘÍN

Toto dřevo je vynikající alternativou k exotickým dřevinám. Je vyrobeno ze 100% dřeva a jedná se o jednu z nejlevnějších dřevin vhodných pro stavbu venkovní dřevěné terasy. Sibiřský modřín roste ve specifických severských podmínkách, díky nimž toto dřevo získává pevnou texturu a vysokou hustotou. Také má vysokou tvrdost a díky vysokému obsahu pryskyřice se jedná o nejodolnější dřevinu z jehličnatých stromů. Jeho životnost je 15 let.

TEPELNĚ UPRAVENÉ DŘEVO

Tepelně modifikované dřevo je novým druhem materiálu, u kterého se tepelnou a vlhkostní úpravou mění vlastnosti dřeva, zlepšuje jeho trvanlivost i další fyzikální a vlastnosti. Po tomto patentovaném procesu již dřevo dále nepřijímá žádnou vlhkost.  Má zvýšenou odolnost vůči hnilobě a povětrnostním vlivům. Má vysokou životnost a nebobtná. Po tepelné úpravě má povrch hnědou barvu.

Kromě stavby dřevěných teras zajišťujeme také stavbu pergol, stavbu srubů nebo stavbu zahradních domků.

 

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on VKPrint this pageEmail this to someone
Líbí se Vám naše práce? Sdílejte přátelům...